NASA оголосило тендер на друк будинків для майбутніх поселенців на Марсі Автор: lesya · Опубліковано: 09.06.2015 11:26 · Розділ: Нові технології

Людство просувається все далі в освоєнні нових планет - вчені та дослідники з усього світу активно працюють над тим, щоб створити придатні для існування людини умови поки що на єдиній планеті - на Марсі, адже вона на даний час за всіма параметрами видається найбільш придатною для заселення.

Недавно вчені вирішили створити спеціальний 3D-принтер, який би міг “летіти” на червону планету, де б будував житло для дослідників, що прибудуть потім.

Недавно тендер на розробку спеціального принтера оголосили спеціалісти Національного управління з повітроплавання і дослідження космічного простору США. Ці принтери, сподіваються дослідники, можна буде відправляти на Марс, і не тільки, щоб там будувати прихисток для землян, які наважаться першими відправитися на освоєння космосу.

Принтери друкуватимуть помешкання для дослідників (фото з сайту facepla.net)
Принтери друкуватимуть помешкання для дослідників (фото з сайту facepla.net)

Учасникам тендерних перегонів навряд чи знадобиться тендерный займ - проекти, що змагатимуться за можливість будувати помешкання для перших марсіян, коштуватимуть мільйони доларів, тому участь у тендері зможуть взяти тільки потужні компанії.

Поки що на проект виділено більше двох мільйонів доларів, однак в разі потреби цю суму можуть збільшити. Передбачається, що матеріалом для будівництва житла за допомогою 3D друку стануть місцеві матеріали, а також матеріали, утилізовані в космосі. Вчені кажуть, що такі принтери дозволять суттєво заощаджувати на космічних місіях, адже зникне потреба відправляти на Марс дорогі і цінні вантажі.

Перший етап конкурсу триватиме до двадцять сьомого вересня. На даному етапі NASA планує розглянути тридцять проектів, а той, хто здобуде перемогу, отримає грошову винагороду у вигляді п’ятдесяти тисяч доларів.

Другий етап конкурсу обіцяє переможцям суму в мільйон доларів в якості призу. На даному етапі учасники конкурсу займуться виготовленням пристроїв, які б могли використовувати різні технології тривимірного друку для будівництва споруд з матеріалів, які можна легко відшукати на Марсі. Також на даному етапі будуватимуть принтер за проектом переможця попереднього етапу.

До речі, в різних країнах світу 3D-принтери для будівництва житла використовуються досить широко. Вони за лічені години можуть збудувати невеликий будиночок для однієї сім'ї, що робить їх особливо затребуваними в регіонах, що найчастіше потерпають від стихійних лих.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.