Ряд звертань "містер", "місіс" та "міс" поповнився новим поняттям "м-ікс" Автор: lesya · Опубліковано: 05.06.2015 17:07 · Розділ: Суспільство

Мова - явище живе, вона адаптується до потреб людського суспільства. З’являються нові поняття, і на їх позначення використовуються нові слова. Останнім часом дедалі популярнішим стає поняття “м-ікс”, яке вживається в якості звернення до осіб третьої статі - трансгендерів та тих, хто не може конкретно назвати свою статеву приналежність.

Тепер у англомовних осіб з’явилася можливість вибирати серед звертань "містер", "місіс", "міс" та "м-ікс".

Звертання "м-ікс" є гендерно нейтральним. Його можна використовувати в розмові з трансгендерами та тими людьми, що не ототожнюють себе з жодною із статей.

При цьому поняття “м-ікс” використовується не лише в розмовному сленгу. Його взяли на озброєння солідні установи, такі як міністерства, державні ради, великі банки, деякі університети, королівська поштова служба та агентства з ліцензування водіїв і транспортних засобів, повідомляє автор статті, присвяченій цьому питанню, журналіст Робін Генрі.

Поняття виникло вже досить давно, і протягом останніх двох років воно поступово впроваджувалося в офіційні форми і бази даних. При чому слово виявилося настільки затребуваним, що на даний час розглядається питання про його його включення до нового видання Оксфордського словника англійської мови.

М-ікс вживатиметься як звертання до осіб так званої третьої статі (фото з сайту www.infovoronezh.ru)
М-ікс вживатиметься як звертання до осіб так званої третьої статі (фото з сайту www.infovoronezh.ru)


Популярність нового поняття, пояснює заступник головного редактора Оксфордського словника Джонатан Ден, є прикладом того, як англійська мова адаптується до потреб людей. Носії мови використовують її так, як їм зручно, не дозволяючи нав'язувати їм самоідентифікацію.

Вперше вживання звертання "м-ікс" було зафіксовано ще в 1977 році. Тоді на сторінках американського журналі Single Parent і з’явилося це дивне слово. Однак перші прихильники цього терміну ввели слово в обіг з гендерних міркувань - вони вважали, що таке звернення допоможе уникнути передбачуваного сексизму традиційних для англомовних людей звертань “містер”, “місіс” і “міс”.

Втім, деякі експерти вважають, що для того, щоб слово на повну увійшло в ужиток британців, знадобиться чимало часу. Одна з причин, яка стоїть на заваді становлення цього нового терміну, пов’язана з побоюваннями деяких організацій, які говорять, що вживання звертання “м-ікс” може стати інструментом шахрайства з персональними даними. Існує ще низка інформаційно-технологічних проблем.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/07May2015/sundaytimes/mx.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.