Перше безпілотне українське авто створено у Запоріжжі Автор: lesya · Опубліковано: 03.06.2015 16:15 · Розділ: Авто-мото

У світі активно ведуться розробки, спрямовані на створення безпілотних автомобілів. Публіці вже було представлено безліч варіантів, однак всі вони потребують удосконалення.

Вітчизняні виробники вирішили не пасти задніх і створили свій власний безпілотний автомобіль. Створено його у Запоріжжі, поки що це досить примітивна конструкція (у порівнянні з автомобілями Google, приміром), однак на цьому розробники зупинятися не збираються, і вже в недалекому майбутньому сподіваються удосконалити своє творіння, оснастивши його новими функціями.

Автомобілями, створеними запорізькими розробниками, можна управляти дистанційно. Правда, для цього вам знадобиться планшет. За словами винахідників, такі авто з успіхом можуть використовуватися як у цивільних, так і у військових цілях.

Перше безпілотне українське авто створено у Запоріжжі (фото з сайту http://www.mv.org.ua/news/100717-zaporozhskie_konstruktory_sozdali_bespilotnyi_avtomobil.html)
Перше безпілотне українське авто створено у Запоріжжі (фото з сайту http://www.mv.org.ua/news/100717-zaporozhskie_konstruktory_sozdali_bespilotnyi_avtomobil.html)

Проект стартував наприкінці минулого року. Тоді ж почав діяти фонд, який займається збором коштів, необхідних для реалізації проекту в масовому масштабі.

Керувати проектом доручили Сергію Румянцеву. Він розповів, що управління безпілотними “запорожцями” можна буде здійснювати з відстані. Але для цього знадобиться планшет. Каналом зв’язку між пультом-планшетом та безпілотником стане Wi-Fi.

Однак цим розробники не обмежуються. Зараз вони працюють над тим, щоб команди з планшета на авто можна було передавати за допомогою шифрованого каналу Wimax або радіохвилі.

Але і це ще не все: згодом конструктори створять безпілотну систему управління, яка дозволить машині орієнтуватися по місцевості, а також досягати заданих координат. І це без сторонньої допомоги.

Як уже зазначалося вище, розробники сподіваються, що їхній автомобіль можна буде використовувати для задоволення цивільних потреб, а також у військових діях.

Поки що запорізький автовиробник випустив всього один безпілотний автомобіль. З вигляду це звичайнісінький Lanos, яких немало на наших дорогах. Насправді ж автомобіль оснащений функцією безпілотного управління.

Румянцев зізнався, що перше безпілотне українське авто вже пройшло тестування у військовому училищі в Житомирі. Там машиною зацікавилися, і тепер назріває співпраця між житомирцями та запорожцями.

Незабаром конструктори створять і військовий прототип безпілотника. А назвати його планують досить символічно - "Кріп". В планах це має бути патрульно-бойова машина, яка базуватиметься на стандартній рамі позашляховика, а також матиме броньований корпус.

Джерело: http://www.mv.org.ua/news/100717-zaporozhskie_konstruktory_sozdali_bespilotnyi_avtomobil.html

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.