Єгиптяни назвали найкращий сорт фініків на честь Обами Автор: Lesly · Опубліковано: 25.08.2009 14:53 · Розділ: Цікаві факти

Авторитет Барака Обами зростає на ринку фініків у Єгипті, де найкращі та найдорожчі сухофрукти названо на честь президента США через його мегапопулярність в цій країні. Кілограм цих фруктів тут можна придбати за 5 дол. США. Єгиптяни вірять, що Обама щиро намагається справитися з ненайсприватливішою ситуацією в США і в такий спосіб вони віддають йому честь.

"Цей чоловік поважає іслам та мусульман. Тому він заслуговує, щоб найкращий сорт фініків було названо його ім’ям, - розповідає Абдул Рахім, один з торговців в Каїрі. – Залежно від якості, ціни на фініки коливаються від 5,5 (близько 1 дол. США) до 27 єгипетських фунтів (5 дол. США) за кілограм".

А найгірший сорт фініків названо ім’ям ізраїльського міністра іноземних справ, Авігадора Лібермана, відомого своїми антиарабськими расистськими наклепами. Крім того, єгиптяни не забули його погрозу провести бомбардування Високої дамби (High Dam) в південному Єгипті та образу нанесену президенту Єгипту, Хосні Мубараку. Фініки Лібермана коштують 5,5 єгипетських фунтів.

"Внаслідок економічних труднощів, більшість єгиптян не можуть собі дозволити купувати горіхи, наприклад, фундук, чи сушений інжир, які належать до традиційних ласощів під час Рамадану. Тому вони купують фініки", - додав Рахім.

В місцевих торговців є традиція називати сорти фініків іменами політиків та інших знаменитостей, з метою привернути увагу покупців під час Рамадану, коли попит на сухофрукти стрімко зростає. А пов’язано це з тим, що мусульмани в Єгипті зазвичай переривають піст, що повинен тривати від світанку до заходу сонця, споживаючи сухофрукти або горіхи.

Впродовж Рамадану єгиптяни споживають близько 500 тис. тон фініків.

Джерело: gulfnews.com


Інші новини розділу