На конкурсі у Роттердамі польські студенти представили автомобіль, що долає відстань у 640 км на одній літрі бензину Автор: lesya · Опубліковано: 03.06.2015 11:53 · Розділ: Авто-мото

Серед українців все популярнішим стає навчання за кордоном, адже можливість отримати міжнародний диплом відкриває непогані перспективи.

Одним з найбільш популярних напрямків, куди вирушають українські студенти, є Польща. Причин тому декілька.

По-перше, Польща розташовується недалеко від України, що дає змогу студентам, які вступили до лав польських вузів, частенько навідуватися додому. По-друге, у порівнянні з іншими країнами, навчання у Польщі обходиться дешевше. По-третє, чимало перспектив відкрила і так звана карта поляка, яка дає можливість українським абітурієнтам розраховувати і на безкоштовне навчання та певні пільги у порівнянні з іншими іноземцями. По-четверте, навчання у польських вузах, детальніше дізнатися про яке можна на сайті http://up-study.net/ru/, відкриває непогані перспективи збудувати кар’єру вже в студентські роки. Мова йде про можливість брати участь у різного роду міжнародних конкурсах.

Один з таких конкурсів пройшов недавно у Роттердамі. Польські студенти, що взяли у ньому участь, були на висоті.

Конкурс Ecomarathon Shell присвячувався розробці новітніх технологій, метою яких є створення автомобілів, які б могли суттєво заощаджувати пальне. Результати виявилися навіть трохи шокуючими.

Група студентів з Технічного університету Лодзі представили болід, що може проїхати відстань у шістсот сорок кілометрів на одній літрі бензину.

Винахід представляли Матеуш Найберт та Катерина Дубець. Студентам не вистачило всього однієї ложки бензину, щоб побити польський рекорд у даному напрямку. Втім, вони посіли дванадцяте місце серед болідів, що рухаються на бензині марки 95. У цьому класі були представлені автомобілі з максимально покращеною аеродинамікою.

Katarzyna Dubec (фото з сайту https://plus.google.com/101009659966560330918/posts/an6gfcsVEiZ?pid=6058603856444191266&oid=101009659966560330918)
Katarzyna Dubec (фото з сайту https://plus.google.com/101009659966560330918/posts/an6gfcsVEiZ?pid=6058603856444191266&oid=101009659966560330918)

Змагання проводилися і в інших категоріях. Студенти представляли роботи в класі містобудівної концепції. Тут взяли участь автомобілі з максимально низьким споживанням енергії, які зовні скидаються на звичайні авто, до яких всі ми звикли.

Mateusz Najbert (фото з сайту www.ironwarriorsteam.pl)
Mateusz Najbert (фото з сайту www.ironwarriorsteam.pl)

Всього у змаганнях взяло участь сто дев’яносто сім команд, які прибули сюди з двадцяти шести країн світу. У категорії міських автомобілів з бензиновим двигуном перемогу здобули французи, однак другу сходинку посів Пакс +, винахід студентів Варшавського технологічного університету. Студентам вдалося подолати відстань у триста сімнадцять кілометрів, на що вони витратили всього одну літру бензину.

Правда, ці відстані транспортні засоби не долали. Їм пропонувалося проїхати десять кіл по тисячі шістсот метрів, і вони повинні були подолати цю відстань не більше, як за тридцять дев’ять хвилин. Тоді експерти вимірювали кількість витраченого палива, і вираховували відстань, яку б подолав болід на одній літрі бензину.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.