Британському грабіжнику вдалося вийти з в'язниці разом з відвідувачами Автор: lesya · Опубліковано: 02.06.2015 22:15 · Розділ: Кримінал

Щоб втекти з в’язниці злочинці йдуть на неймовірні хитрощі - хтось копає тунель, щоб під землею вибратися на світ божий, хтось підкуповує стражу… Буває, що в’язні прикидаються мертвими. Але все це - марні старання, адже з тюрми можна вийти, просто прикинувшись її відвідувачем. Такий ось випадок стався у Британії - тут небезпечний злочинець покинув стіни в’язниці, прикинувшись не в’язнем, а звичайним відвідувачем.

Накивати п’ятами вдалося Харуну Ахмеду (Haroon Ahmed), в’язню, що відбував термін за скоєння озброєного нападу з метою грабежу. Харун залишився непоміченим, коли у супроводі людей, що прийшли відвідати його в залі для побачень, пройшов через коридори будівлі і покинув в'язницю.

Надзвичайна подія сталася ще в середу, однак деталей втечі не розголошували. В повідомленні на сайті поліції графства Стаффордшир йшлося про затримання брата Ахмеда, який імовірно допомагав йому при втечі, а також говорилося про розшук чорного автомобіля марки Volkswagen Golf.

Хлопець просто вийшов із в'язниці (фото з сайту www.mirror.co.uk)
Хлопець просто вийшов із в'язниці (фото з сайту www.mirror.co.uk)

Коментуючи даний інцидент, один із колишніх працівників в’язниці назвав втечу шокуючою. При виході з виправної установи двадцятишестирічний грабіжник мав пройти як мінімум три пункту пропуску, які, ясна річ, перебувають під охороною.

І це при тому, що в'язниця Dovegate, розташована в графстві Стаффордшир, належить до так званої «категорії Б». Згідно з класифікацією британських виправних установ, у в'язницях категорії Б утримують злочинців, що вважаються схильними до втечі. Іншими словами, за ув’язненими таких колоній ведеться (чи має вестися) особливий нагляд.

Скоріше за все, втеча стала можливою через катастрофічний брак персоналу. Якраз напередодні інциденту члени інспекції, яка спостерігає за станом в'язниць, висловили заклопотаність браком персоналу в закладі, який обслуговує велика сервісна компанія Serco. Інспектори відзначають, що в деяких корпусах ув’язнені протягом тривалого часу могли залишатися без нагляду.

Втеча Ахмеда - далеко не єдина втеча з в'язниці, що вирізняється своєю зухвалістю. При чому в'язням вдавалося влаштувати втечу навіть з таких тюрем, звідки ніхто ніколи не тікав. Приміром, з Алькатрасу...

Ця історія лягла в основу однойменного фільму, що отримав назву "Втеча з Алькатрасу". Троє в'язнів ретельно підготували план втечі. Спершу вони виготовили макети власних голів, використовуючи мило, хліб та натуральне волосся. Коли ці манекени були поміщені в ліжка, троє дісталися до вентиляційної шахти і через неї вибралися на дах будівлі. Тоді вони пострибали в воду і на гумових плотах спробували відчалили в невідомому напрямку.


Інші новини розділу