Художник Річард Прінс без дозволу продав чуже фото з Instagram за $ 90 тисяч Автор: lesya · Опубліковано: 01.06.2015 22:27 · Розділ: Події у світі

Поки одні від ранку до вечора просиджують на роботі, щоб заробити на життя, інші примудряються за якихось кілька годин заробляти десятки тисяч доларів, не докладаючи до цього ніяких особливих зусиль. Правда, такий вид заробітків загрожує суворим покаранням, якщо раптом виявлять, що ж відбувається насправді.


Наша історія - не чергова оповідь про грабіжників, що напали на банк чи примудрилися за лічені секунди збагатитися, зламавши банківських рахунки користувачів. Ми поговоримо про винахідливого та кумедного молодика, який… примудрився продавати фотографії з Інтернету.

Правда, така діяльність не може довго залишатися безкарною, отож хлопця спіймали на гарячому та розвінчали. Тепер йому загрожує якщо й не покарання, то осуд публіки точно.

Сталася історія з американським художником Річардом Прінсом. Вирішивши трохи покращити своє матеріальне становище, молодик скачав з Інтернету фото незнайомої йому особи, роздрукував його в збільшеному масштабі та продав. І продав не за копійки, а за дев’яносто тисяч доларів.

Завантажене з соціальної мережі Instagram фото американський художник Річард Прінс зумів продати в якості твору мистецтва. Попередньо він роздрукував фотографію у великому форматі, а потім продав “картину” за дев’яносто тисяч доларів. При цьому ні дозволу від авторів фотографії, ні згоди на продаж від людей, зображених на знімку, художник, ясна річ, не отримував.

Річард Прінс влаштував виставку стягнених з Інтернету фотографій на стенді галереї Ларрі Гагосяна в рамках нью-йоркського ярмарку сучасного мистецтва Frieze Art Fair Прінс. Всього на огляд публіки він виставив тридцять сім таких робіт.

Кожна робота була роздрукована у форматі великої фотографії, а під кожним знімком художник залишив свій власний коментар від імені користувача @ richardprince1234.

Одну роботу Річардсу вдалося продати за дев’яносто тисяч доларів. А зображена на фото дівчина, зареєстрована в “Інстаграмі” під ніком doedeere, дізналася про все вже від своїх друзів - ніяких дозволів Прінсу на використання її фотографії дівчина не давала.

Про це вона й написала в своєму акаунті, однак заявила, що не подаватиме на художника позов до суду.

Сам Річард Прінс раніше вже потрапляв у подібні історії, адже молодик частенько використовує для власного збагачення чужі фотографії. Тоді позов на нього подав французький фотограф Патрік Карью. Та суд в кінцевому результаті визнав, що рацію має Прінс, адже зміни, які він вніс до фото, дозволяють вважати знімки окремим твором мистецтва.


Інші новини розділу