Жителі Піднебесної святкують Новий рік Автор: Lussilda · Опубліковано: 26.01.2009 13:02 · Розділ: Події у світі

Китай у ніч з 25 на 26 січня зустрів улюблене свято - Новий рік за місячним календарем, або Свято весни Чунь Цзе. Наступаючому річному циклу буде покровителем бик, а переважною стихією стане земля. Ця подія відбулася о 12 годині за київським часом.

Перший день Чунь Цзе китайці зустрічають в родинному колі. Одна із головних традицій китайців у цей день - вручення один одному хунбао - червоних конвертів з грошима. Вкладена в конверт сума завжди є сюрпризом. Головне, щоб вона не збіглася з забороненими в Піднебесній числами, такими як четвірка, яка китайською звучить подібно до слова «вмри», або 250, співзвучна з лайкою.

У цьому році червоні конверти отримають навіть найбільш бідні жителі країни. Спеціально на грошові подарунки для них уряд Китаю виділив 1,4 мільярди доларів.

Невід'ємною частиною святкування китайського Нового року є феєрверки, оскільки вважається, що вибухи відлякують злих духів і чудовиськ. Незважаючи на небезпеку, кожна родина закуповує петарди й новорічний запуск феєрверків перетворюється в змагання між сусідами, колегами та друзями.

Також жителів Піднебесної чекає два тижні офіційних вихідних.

Але не всі погоджуються з тим, що рік Жовтого Бика вже панує на Землі. Наприклад Юлія Бурмістрова на сайті «Частный кореспондент» розвінчує усі сподівання на зустріч року Жовтого Бика в ніч з 25 на 26 січня.

За її словами, Рік Бика не настав ні 1 січня, ні в ніч із 25 на 26 січня. Пояснює вона це тим, що Китайський Новий рік - місячний календар, а Рік Бика - сонячний.

Китайський Новий рік наступає за місячним календарем в перший день нового місяця. Це плаваюча дата, що обчислюється від зимового сонцестояння. До 1911 року китайці взагалі користувалися тільки місячним календарем. У них не було вівторка або четверга, не було дат. Дні позначалися як 7- й чи 8- й день місяця. Дотепер деякі китайці святкують дні народження по місяцю.

Далі пані Бурмістрова пояснює, що знаки року міняються виходячи з руху сонця, коли сонце входить у певне сузір'я. Отже зміна року Земляної жовтої миші на Жовтого Бика настане в ніч із 3 на 4 лютого, - запевняє журналіст.

Стихії змінюються по своєму колу, а тварини по своєму. Тому рік Бика 12 років тому, в 1997 році, не те ж саме, що рік Бика в 2009- м. Повне повторення року відбувається раз в 60 років. Отже, рік Жовтого Бика настане 4 лютого 2009 року. Тому до 4 лютого буде панувати Жовтий Пацюк. Це значить, що схована напруга й конфронтації як усередині людини, так і у світі ще не закінчилися.

Рік Жовтого Бика, втім, як і день Жовтого Бика (адже знаки міняються не тільки в році, але й щомісяця, і щодня ), це майже завжди рік установлень, підписань, створень, відкриттів. У рік Жовтого Бика народилися не тільки Барак Обама, для якого, до речі, 2009 рік визначальний через збіг знаків дня народження зі знаком року, але також Чайковський, Леонардо Да Вінчі, Чарльз Дарвін і Зиґмунд Фрейд. Саме в день Жовтого Бика відбулося проголошення Декларації Незалежності (4 липня 1776 року)

Згідно із пророкуванням відомого китаєзнавця Броніслава Виногродского, рік Жовтого Бика - рік партнерства й перепочинку після 2008 року й перед 2010- м. Однак можливі стани меланхолії й пригніченості, у природі "часто трапляються ураганні вітри, випадають холодні дощі. У цілому китайці радять проводити рік відповідно до якостей знака. Жовтий Бик - прагматичний, стійкий, завзятий, цілеспрямований та консервативний. Тому рік гарний не просто для підписання договорів, створення нових утворів або світового відкриття, а для попередньої дослідницької роботи, вінцем якої й стане відкриття. Миролюбність року дає можливість, не відволікаючись на зовнішні події, спокійно попрацювати й готуватися до року Білого Тигра.

У політиці і в бізнесі вдалими будуть вивірені та реалістичні рішення, збереження традиційних цінностей і дотримання національних інтересів. Рік у професійній сфері відкриває можливості виявити себе на нових теренах, довести свої починання до кінцевого результату.

Нагадаємо, з 5 січня Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету Рік Бика із серії «Східний календар».


Інші новини розділу