Тім Кук не хоче бути мільйонером Автор: lesya · Опубліковано: 01.06.2015 13:47 · Розділ: Життя

Деякі люди стурбовані тільки тим, де б заробити побільше грошей, тоді як інші без тіні жалю прощаються з мільйонами, віддаючи їх на благодійність. До останніх належить теперішній глава Apple Тім Кук, який не хоче більше бути мільярдером. Недавно він віддав чималеньку суму на благодійність, однак скептики кажуть, що це не більше, ніж вдалий і добре продуманий рекламний хід.

Кількома днями раніше глава однієї з найбільших корпорації пожертвував п’ятдесят тисяч своїх акцій якомусь невідомому. Загальна вартість пожертви склала шість з половиною мільйонів доларів.

Кому призначаються пожертвування, до цього часу невідомо.

До речі, Тім Кук вже не раз зважувався на подібні вчинки. У березні цього року він оплатив навчання у коледжі свого племінника. Тоді ж Кук заявив, що має намір відмовитися від усіх своїх активів на користь благодійності.

Главою компанії Тім Кук став у 2011 році, якраз після смерті засновника корпорації Стіва Джобса. Тоді він отримав мільйон акцій компанії загальною вартістю в триста вісімдесят мільйонів доларів. Сьогодні ж вартість пакету Тіма переступила рубіж в дев’ятсот мільйонів доларів.

Недавно також стало відомо, що Тім Кук свого часу пропонував Джобсу свою печінку. Однак той категорично відмовився. Ця зворушлива історія описана в книзі "Становлення Стіва Джобса: еволюція безрозсудного стартапу в лідера галузі" (Becoming Steve Jobs: The Evolution Of a Reckless Upstart Into a Visionary Leader). Написана вона журналістом Брентом Шлендером, який кілька разів брав інтерв'ю у Стіва Джобса.

А сталося це ось як. У 2009 році Джобс потребував пересадки печінки, при чому терміни були украй суворими. Донорів не було через рідкісну групу крові Джобса. Коли Кук дізнався про це, то одразу пройшов низку тестів, які підтвердили сумісність організмів обох підприємців. Тоді Кук став переконувати Джобса погодитися на операцію. Але той відповів відмовою, при чому відмовою украй категоричною.

"Він перервав мене на півслові. “Ні, - сказав він, - я ніколи не дозволю тобі зробити це. Я ніколи не буду цього робити”, - розповідає Кук. Тім каже, що егоїстичні люди ніколи б цього не сказали.

Теперішній глава компанії намагався переконати Стіва, говорячи, що ніякої загрози його власному здоров’ю трансплантація не несе, але той був незворушний.

Пересадку печінки Джобсу таки зробили, але донором став молодик, що загинув в автомобільній аварії.

Джерело: http://www.dni.ru/tech/2015/3/13/297577.html

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.