Вчені створили робота-дупу Автор: lesya · Опубліковано: 29.05.2015 23:03 · Розділ: Медицина

Є чимало винаходів, що видаються нам, звичайним споживачам, безглуздими та дурнуватими. Насправді ж у багатьох з них є досить корисний у практичному плані “підтекст”.

У нашій статті мова піде якраз про такий винахід, що отримав назву “Патрік”. Над створенням цього, без сумніву, корисного проекту працювали дослідники з Флоридського, Дрексельского і Вісконсинського університетів у США.

Винахід виявився досить пікантним, але попри це він повинен принести неабияку користь медицині.

Що ж собою являє Патрік? Це такий собі робот, який, по суті, є автоматизованою дупою, головне призначення якої - допомагати студентам-медикам, що складатимуть іспити з проктології.

Попри те, що Патрік є відображенням тієї частини тіла, яка досить далеко розташована від мозку, та якою, незважаючи на це, чимало людей думають, - він є досить розумним винаходом. Робот-дупа оснащений чотирма спеціальними сенсорами, які повідомлятимуть студентам, правильні чи неправильні їхні дії. А ще Патрік допоможе майбутнім медикам практикуватися у взаємодії з пацієнтами, які не дуже охоче і нечасто йдуть на контакт з медиками під час цієї досить інтимної процедури.

Патрік допоможе студентам-медикам, що працюватимуть в галузі проктології (фото з сайту http://www.mixnews.lv/ru/science/news/2015-05-28/177169)
Патрік допоможе студентам-медикам, що працюватимуть в галузі проктології (фото з сайту http://www.mixnews.lv/ru/science/news/2015-05-28/177169)

Головний розробник Патріка пояснив, що робота запрограмовано таким чином, щоб студент міг пережити різні варіанти розвитку подій, що обов’язково їм знадобиться у майбутній медичній практиці. Відзначимо, що цей винахід вже отримав підтримку з боку представників Національного наукового фонду США.

Під час іспитів студенти задаватимуть Патріку запитання, які допоможуть їм подолати і власну ніяковість. Вони запитуватимуть у пацієнтів про симптоми захворювання, щоб діагноз був якомога точнішим.

За словами Бенжаміна Лока, винахідника пристрою, сьогодні роботизована дупа вже використовується на практиці в університетах Флориди і Дрекселя. Винахідник сподівається, що в недалекому майбутньому кожен медичний заклад обзаведеться своїм Патріком, і тоді відпаде потреб в послугах акторів, на яких зараз і практикуються студенти.

Більше того, вчені мають намір удосконалити Патріка. В недалекому майбутньому, якщо все піде гаразд, проект комерціалізують, і тоді з’явиться можливість доповнити Патріка штучним інтелектом, щоб розмови з пацієнтом-роботом стали якомога реалістичнішими.

Джерело: http://vlasti.net/news/218501

Інші новини розділу