Психологи з'ясували, як цинізм впливає на зарплату Автор: lesya · Опубліковано: 29.05.2015 17:39 · Розділ: Психологія

[image file='цічср.jpg' title='' position='left']Сучасне суспільство породило чимало циніків - з’являється дедалі більше людей, які ховають своє внутрішнє “Я” за маскою цинізму, байдужості та скептицизму. Але недавно виявилося, що цинізм не лише позбавляє нас можливості нормально спілкуватися з оточуючими, але й тягне за собою зниження зарплати.

Цими днями на сторінках наукового видання з’явилася стаття, в якій розповідається про те, як цинізм у довгостроковій перспективі призводить до падіння доходів людини. Такого висновку дійшли німецькі вчені, які провели різнопланову роботу в даному напрямку.

Щоб перевірити свої припущення, вченим довелося проаналізувати декілька масивів даних.

Забігаючи наперед, скажемо, що в різних країнах цинізм сприймається по-різному, і тут доводиться враховувати соціокультурні фактори.

Рівень цинізму учасників експерименту вчені оцінювали за спеціальною шкалою, беручи за основу результати опитування, заздалегідь проведеного серед піддослідних.

Стосовно американців дослідники отримали дані, які свідчать, що високий цинізм у більшості учасників пов’язаний з нижчим рівнем доходів, ніж серед інших громадян.

Наступний етап експерименту базувався на основі даних про німців. Тут теж з’ясувалося, що добродушні і довірливі люди заробляють більше, ніж цинічні респонденти. В середньому ця різниця становить триста доларів.

Це були попередні результати. Далі психологи для порівняння почали збирати дані стосовно інших країн. І ось що у них вийшло: в деяких країнах циніки заробляють стільки ж, скільки решта громадян. Це громади, де панують сильні цинічні настрої, де випадки альтруїзму не заохочуються (мова, в тім числі, йде й про благодійність), і де досить поширена антигромадянська поведінка. В таких країнах цинічне ставлення до оточуючих може бути виправдане. В інших же циніки заробляють менше.

Це відбувається тому, що циніки не довіряють людям, й відмовляються, коли близькі хочуть їм допомогти, пояснює дослідниця Ольга Ставрова з Кельнського університету.

Крім того, циніки ніколи не просять про допомогу, вони схильні підозрювати у вчинках людей щось погане, практично завжди відмовляються від колективної праці. З часом така ситуація негативно позначається на фінансовому становищі людей-циніків.

А ще багато ресурсів циніки витрачають на самозахист і «прикриття тилів», що в результаті шкодить їх професійному зростанню.


Інші новини розділу