У Мецці збудують найбільший готель світу Автор: lesya · Опубліковано: 28.05.2015 16:14 · Розділ: Події у світі

Скоро в священному місті мусульман - Мецці - з’явиться ще одна пам’ятка. Тут планують збудувати готель, що стане найбільшим у світі.

Готель у Мецці в Саудівській Аравії збудують вже до 2017 року.

Готельний комплекс і справді обіцяє стати гігантським. Складатиметься він з дванадцяти окремих веж, кожна з яких налічуватиме сорок чотири поверхи. Постояльці готелю зможуть вибрати один із десяти тисяч номерів. Готельний комплекс матиме сімдесят ресторанів, тут буде величезний паркінг та навіть вертолітний майданчик. Розташовуватиметься комплекс неподалік Масджид аль-Харам, найбільшої в світі мечеті.

У двох вежах планують зробити п’ятизіркові номери, в решті - чотиризіркові.

Фінансування будівництва взяв на себе уряд Саудівської Аравії. Готельний комплекс отримає назву Abraj Kudai, а найвищий купол будівлі збудують у марокканському стилі. За створення проекту відповідає бейрутська архітектурна фірма Dar Al-Handasah, спеціалісти якої зізналися, що розробка проекту велася на замовлення міністерства фінансів Саудівської Аравії.

Проект, ясна річ, буде недешевим: на його будівництво уряд країни витратить суму в три з половиною мільярди доларів. Однак витрати, скоріше за все, швидко окупляться, адже щороку в Мекку з’їжджаються паломники з усього світу.

На них і розрахований готельний комплекс, що розкинеться на площі в 1,4 мільйона квадратних метрів. За статистикою, щороку на хадж сюди приїжджає більше п’ятнадцяти мільйонів мусульман з найвіддаленіших куточків світу.

Поповниться туристичними пам’ятками і Китай - тут планують спорудити найдовший скляний міст світу.

Пам’ятка стане доступною для туристів вже у липні цього року. А розташована вона в національному парку Чжанцзяцзе в китайській провінції Хунань. Міст прокладе шлях над Великим каньйоном.

Розробкою унікального екстремального проекту займався ізраїльський архітектор Хаїм Дотан. Довжина скляного моста становитиме чотириста тридцять метрів. Він матиме прозоре дно, від чого у тих, хто стане на міст, аж дух перехоплює.

Для будівництва моста використовуватимуть надміцні скляні пластини завтовшки п’ять сантиметрів. Всього за один раз міст зможе витримати до восьми сотень осіб, а ті, кому звичайної прогулянки мостом виявиться замало, зможуть спробувати стрибнути з моста з мотузкою, іншими словами, зайнятися роуп-джампінгом.

Скляний міст у Китаї (фото з сайту http://nv.ua/lifestyle/travel/ekstremalnyy-attrakcion-v-kitae-postroyat-samyy-dlinnyy-steklyannyy-most-v-mire-49705.html)
Скляний міст у Китаї (фото з сайту http://nv.ua/lifestyle/travel/ekstremalnyy-attrakcion-v-kitae-postroyat-samyy-dlinnyy-steklyannyy-most-v-mire-49705.html)


Джерело: http://mignews.com/news/travel/world/220515_204332_38268.html

Інші новини розділу