Англійський вчений обіцяє створити плащ-невидимку Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.08.2009 15:43 · Розділ: Цікаві факти

Британський вчений отримав 100 тисяч фунтів на розробку плаща-невидимки на зразок того, що носив Гаррі Поттер. Фізик, Ульф Леонхардт з Університету Сент-Ендрю впевнений, що він може зробити "основний ривок" до створення цього пристрою всього за два роки.

За словами Леонхардта, натхнення він черпав з серії популярних коміксів "Невидима жінка" і книгах про юного чарівника Джоан Роулінг. Його "плащ-невидимка" буде зроблений із спеціального матеріалу, завдяки чому світло буде не відбиватися від накритого об'єкта, а обтікатиме його, що і зробить плащ невидимим для неозброєного ока.

Вчені довгі роки намагаються добити цього результату, однак методи, використані в існуючих прототипах, працюють лише у вузькому спектрі світлових хвиль.

У свою чергу професор Леонхардт, що описує свій проект як "геометрія, світло і трохи магії", переконаний, що його розробка стане більш практичною, хоча і попереджає, що повномасштабна "невидимість" може залишитися фантастичною і важкодоступною метою.

Гроші на дворічне дослідження були виділені Королівським науковим товариством - вчений отримав особливу нагороду Theo Murphy Blue Skies, яка призначається оригінальним дослідникам. Великі надії на новий винахід покладає Пентагон. Американське військове відомство сподівається, що можна буде приховувати великі військові цілі під таким плащем, щоб ставати невидимим для супротивника.

Крім того, розроблені в ході роботи над плащем-невидимкою оптичні технології дозволять створити "плоску гіперлінзу", здатну в десять разів збільшити потужність мікроскопів. Таким чином через них можна буде розгледіти навіть такі мікроскопічні об'єкти, як ДНК.

Джерело redtram.ru


Інші новини розділу