У NASA заявили, що озонова діра до кінця століття зникне Автор: lesya · Опубліковано: 28.05.2015 08:42 · Розділ: Екологія

Екологічна ситуація, що склалася в останні роки на нашій планеті, неабияк тривожить вчених. Витончення озонового шару, що стає причиною танення льодовиків, аномальних спек та інших стихійних лих, становить серйозну загрозу для подальшого існування життя на нашій планеті. Втім, є і позитивні новини: недавно фахівці NASA заявили, що до кінця століття витончення озонового шару зупиниться.

Втім, співробітники космічного агентства озвучили дві новини, пов'язані зі станом атмосфери нашої планети. Одна з них хороша, інша - погана.

Перша каже, що діра в озоновому шарі скорочується, а друга наводить страхітливі дані про критично високий вміст вуглекслого газу в атмосфері.

Згідно з повідомленням співробітників NASA, озоновий шар нашої планети починає поступово відновлюватися. Величезна озонова діра, площа якої на сьогоднішній день складає дванадцять мільйонів квадратних миль, в наступні тридцять років скоротиться на третину.

Її площа вже через три десятиліття складатиме вісім мільйонів квадратних миль. Якщо все піде добре, до кінця століття озоновий шар відновиться повністю.


Відзначимо, що озоновий шар в атмосфері нашої планети є обов’язковим елементом життя на Землі. Він захищає живі істоти від смертоносного ультрафіолетового випромінювання, що йде до нас від Сонця.

Однак промислові викиди, зокрема гази-фреони, дуже шкодять озоновому прошарку. В результаті інтенсивного розвитку промислової діяльності, всередині минулого століття озоновий шар Землі почав стрімко руйнуватися. Як результат - у вісімдесятих роках двадцятого століття над Антарктидою утворилася гігантська озонова діра. До речі, в полярних регіонах озоновий шар руйнується швидше, оскільки не витримує екстремально низьких температур.

Вчені почали бити тривогу, в результаті чого у 1987 році було підписано міжнародний Монреальський протокол. У ньому йшлося про особливості використання речовин, що руйнують озоновий шар нашої планети. Протокол виявився досить дієвим, у 1989 році він набув чинності, і з того часу викиди в атмосферу шкідливих фреонів почали скорочуватися. Це дало свої результати - у 2006 році вчені заявили, що озонова діра над Антарктидою перестала рости. Ще тоді спеціалісти припускали, що вона може затягнутися до 2060 року.

У 2006 році стало відомо, що озонова діра над Антарктидою перестала рости. Тоді лунали припущення, що вона затягнеться повністю до 2060 року.

Джерело: http://www.utro.ru/articles/2015/05/10/1243145.shtml

Інші новини розділу