Google патентує для дітей "розумні" іграшки з вбудованими камерами і мікрофонами Автор: lesya · Опубліковано: 26.05.2015 21:50 · Розділ: Нові технології

Інтернет-гігант Google продовжує освоювати нові горизонти - тепер компанія взялася за розробку інтерактивних дитячих іграшок. Компанія подала чергову заявку на патент, сподіваючись отримати дозвіл на виробництво м’яких іграшок, які підключатимуться до мережі. Звичні на перший погляд зайчики та ведмедики матимуть купу камер, мікрофонів, динаміків та силових приводів.

Заявка була подана ще в 2012 році, однак дізналися про неї тільки зараз. В заявці говориться про ідею створювати розумні м’які іграшки для наймолодших дітей.

Працюватимуть іграшки наступним чином. Камери та датчики уловлюватимуть жести чи голосове мовлення користувача, після чого іграшка повертатиме погляд на джерело вербального та невербального впливу. Далі іграшка розпізнаватиме команду, використовуючи спеціальні сервери, відображені на пристрої управління середовищем передачі.

Після цього іграшка зможе виявляти цікавість, насуплювати брови чи, приміром, чухати лапою потилицю. Пристрій, говориться у заявці, буде дуже милим, чим викликатиме прихильність дітей.

Іграшки можуть виявитися досить моторошними (фото з сайту http://www.sci-tech.club/robotics/182-google-vypustit-zhutkie-igrushki-kotorye-smogut-kontrolirovat-ves-dom-i-shpionit.html)
Іграшки можуть виявитися досить моторошними (фото з сайту http://www.sci-tech.club/robotics/182-google-vypustit-zhutkie-igrushki-kotorye-smogut-kontrolirovat-ves-dom-i-shpionit.html)

Ці іграшки, зазначається у патенті, підключатимуться до мережі. Ще їх оснастять камерами, динаміками та силовими приводами.

При цьому іграшки матимуть набагато більше корисних функцій, ніж може видатися на перший погляд. Вони чудово підійдуть для управління різними мультимедійними пристроями, телевізорами, програвачами DVD чи іншим оснащенням, що використовується сьогодні для обладнання “розумних” будинків, таким, як термостати, для прикладу.

До речі, Google має досвід у подібній справі - трохи раніше компанія виготовила персонального помічника Google Now, представивши його у вигляді панди. Правда, це був лише першоквітневий жарт.

Вони зможуть вимикати електроприбори по цілому дому (фото з сайту http://www.sci-tech.club/robotics/182-google-vypustit-zhutkie-igrushki-kotorye-smogut-kontrolirovat-ves-dom-i-shpionit.html)
Вони зможуть вимикати електроприбори по цілому дому (фото з сайту http://www.sci-tech.club/robotics/182-google-vypustit-zhutkie-igrushki-kotorye-smogut-kontrolirovat-ves-dom-i-shpionit.html)

Однак ідея інтерактивних іграшок сподобалася далеко не всім. Дехто вважає, що їх можна буде легко використовувати для шпіонажу, тим більше, що іграшка підключатиметься до Інтернету. Крім того, погодьтеся, навряд чи комусь сподобається відчуття, коли за тобою стежить гігантський плюшевий ведмідь, на кшталт того, що не один раз був втіленням нечистої сили у фільмах жахів.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.