На британську купюру можуть помістити зображення дизайнера-гея Автор: lesya · Опубліковано: 25.05.2015 12:47 · Розділ: Економіка

Зовсім скоро на британській купюрі може з’явитися зображення гея. У такий спосіб було вирішено увіковічнити пам’ять про Олександра Макквіна, знаменитого британського дизайнера, що декілька років тому наклав на себе руки.

Портрет дизайнера може з’явитися на купюрі номіналом в двадцять фунтів стерлінга. За даними The Daily Mirror, модельєр може стати першим у світі відкритим геєм, чиє зображення буде розміщене на грошах.

До речі, кандидатуру Макквіна висунули самі мешканці Британії. Саме за портрет Олександра вони віддали найбільше голосів під час голосування, влаштованого Банком Англії.

На сайті банку є спеціальна форма, через яку можна запропонувати кандидатуру якогось діяча мистецтва, який би замінив шотландського економіста Адама Сміта, чий портрет зараз розміщений на купюрі номіналом в двадцять фунтів.

Окрім пропозиції кандидатури, користувачі сайту повинні пояснити, чому вони обрали саме цю людину.

Стосовно кандидатур будуть певні обмеження, уточнюється на сайті банку. По-перше, банк не розглядатиме кандидатури вигаданих персонажів, по-друге, людей, які живуть зараз, пропонувати не можна.

Александр був відкритим геєм (фото з сайту http://lenta.ru/news/2015/05/21/mcqueen/)
Александр був відкритим геєм (фото з сайту http://lenta.ru/news/2015/05/21/mcqueen/)

Голоси приймаються до дев’ятнадцятого липня цього року. Втім, нова банкнота потрапить в обіг аж після 2020-го року.

У виданні Business Insider, посилаючись на дані букмекерської контори Ladbrokes, кажуть, що шанси на те, що на банкноти потрапить саме Макквін, рівні одному до восьми. Серед інших імовірних претендентів видання назвало живописця Вільяма Хогарта, режисера Річарда Аттенборо, поета Вільяма Блейка і актора Чарлі Чапліна.

Відзначимо, що Банк Англії час від часу випускає купюри в новому дизайні. Трохи раніше стало відомо, що на оновленій п’ятифунтовій банкноті з’явиться зображення Вінстона Черчілля, а на десятифунтовій видрукують портрет Джейн Остін.

Що ж стосується Олександра Макквіна, то він вважається одним з найбільш авторитетних дизайнерів Британії. У нього одягалися такі світові знаменитості, як Кейт Мосс, Наомі Кемпбелл та герцогиня Кембриджська Кейт Міддлтон.

Макквін був гомосексуалістом, і не приховував своєї орієнтації. У 2000 році він одружився з Джорджем Форсайтом, що займався зйомками документального кіно. Одинадцятого лютого 2010 року дизайнер повісився у своїй лондонській квартирі.

Кажуть, що причиною самогубства Олександра стала депресія…

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/05/21/mcqueen/

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.