У Франції перенесли суд над Наполеоном Бонапартом Автор: lesya · Опубліковано: 25.05.2015 08:21 · Розділ: Події у світі

Цими днями стало відомо, що у Франції вирішили перенести суд над Наполеоном Бонапартом. Рішення про перенесення судового засідання прийняли члени Франкофонної федерації дебатів (ФФД).

Інсценування розгляду мало відбутися двадцять першого травня, однак згодом було вирішено приурочити процес до двохсотріччя розгрому французької армії в битві при Ватерлоо. Тому й засідання відбудеться сімнадцятого червня.

Як і заведено на судових засіданнях, до процесу було залучено обвинувачів та захисників. Їх обирали на конкурсній основі в провідних університетах Франції - Сорбонні, Інституті політичних наук та серед студентів Вищої торгової школи.

В якості присяжних виступатимуть французькі знаменитості. Мета заходу - здійснити подорож у минуле, щоб заохотити інтерес співвітчизників до історії, пояснює глава ФФД Ромен Дешарн. А ще цей процес, як очікують експерти, сприятиме розвитку ораторського мистецтва.

Рішення провести показний судовий процес було прийнято чотирнадцятого квітня цього року. На думку ініціаторів заходу, процес має стати свого роду виправленням несправедливості, що сталася кілька століть тому. За словами законників, суд над Наполеоном І, який відбувся у 1815 році, був незаконним. Точніше, суду як такого навіть не було, а Наполеона Бонапарта просто було вирішено відправити у заслання на острів Святої Олени. Сталося це після того, як французька армія отримала поразку при Ватерлоо, а сам імператор вже вдруге відрікся престолу.

Бонапарта в заслання відправили несправедливо, вважають у Франції (фото з сайту news.tut.by)
Бонапарта в заслання відправили несправедливо, вважають у Франції (фото з сайту news.tut.by)


Той, хто виграє судовий процес, і відправиться в чотириденне турне на острів Іль-д'Екс - саме там Наполеон I провів останній тиждень свого життя на французькій землі. А далі він назавжди переїхав на острів Святої Єлени. Призерам, що займуть друге та третє місце, дадуть медалі з профілем імператора, а також книги часів Першої імперії з автографами.

Як уже зазначалося вище, головна мета, яку ставить перед собою ФФД, це розвиток мистецтва красномовства, вироблення у людей вміння дискутувати та відстоювати свою точку зору.

Свого часу ініціатори мережі дискусійних клубів вже проводили інсценізації судових процесів над Ісусом Христом та Людовиком XVI. І в обох випадках перемогу здобули захисники, а підсудних оправдали. Щоправда, юридичної сили у рішень, прийнятих в ході дебатів, немає.


Інші новини розділу