Як економити час студентові Автор: lesya · Опубліковано: 22.05.2015 14:55 · Розділ: Освіта

Завантажені повсякденними обов’язками, ми чимало часу витрачаємо на дурню. А час, як відомо, це найбільша цінність, адже кожну втрачену секунду ти вже ніколи не повернеш.

Тому й користується популярністю в наш час література про тайм-менеджмент, покликана навчити не надто пунктуальних людей з розумом витрачати свій час.

Катастрофічну нестачу часу на власній шкурі особливо відчувають студенти під час сесії, коли їм доводиться за кілька днів вивчити матеріал, що вичитувався на парах протягом цілого семестра, за день написати великий реферат чи курсову, або за два дні - дипломну роботу.

Якщо терміни здачі курсової, дипломної чи реферату і справді критичні, краще заказать реферат у спеціалістів, які виконають його якісно в найкоротші терміни. Та якщо за голову братися ще не пізно, спробуйте виправити ситуацію самостійно.

1.Перше, що вам слід зробити, це об’єднати схожі за характером завдання у спеціальні робочі блоки.

Ще в школі нас вчили виконувати завдання по черзі, щоб не перевтомлюватися. Але коли потрібно блискавично виконати завдання, слід обрати іншу тактику: об’єднати їх. Приміром, читання відокремте від написання, в іншу групу відведіть телефонні дзвінки та перегляд кореспонденції. Якщо ви кожного разу перескакуватимете з одного заняття на інше, ваш мозок працюватиме повільніше, а отже, ви витратите більше часу на заплановану роботу.

2. Наступне правило, яке потрібно засвоїти, це необхідність усамітнюватися. Коли ви взялися за роботу, у вас мають бути “неприйомні години” - ні телефонних дзвінків, ні перечитування повідомлень “Вконтакті”, ні постійного перегляду пошти. Краще відмовитися і від музики, і від кави: хоча б деякий час присвятіть виключно роботі.

Фото з сайту kaluga.buyreklama.ru
Фото з сайту kaluga.buyreklama.ru

3. Намагайтеся обмежити той відрізок часу, який ви собі даєте на виконання того чи іншого завдання. Такі чіткі і може трохи суворі норми дозволять вам виконувати завдання швидше. Приміром, на нарадах не варто витрачати часу на жарти та провадити пустопорожню балаканину, краще закінчити важливіші справи якомога швидше. Під час написання курсової теж потрібний регламент, адже часто обговорення завдання з одногрупниками перетворюється на веселі посиденьки, які зовсім не сприяють успішному виконанню поставленого завдання.

4. Ще один момент - правильна розстановка пріоритетів. Визначте, які завдання потребують першочергового виконання, й одразу за них беріться. Далі розбиратиметеся з менш важливими справами.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.