Шведський дизайнер створив інтернаціональний прапор Землі Автор: lesya · Опубліковано: 20.05.2015 16:41 · Розділ: Суспільство

Недавно один шведський дизайнер представив на осуд публіки досить цікавий проект - прапор для планети Земля. У такий спосіб митець вирішив показати, що всі люди, незалежно від національності, є браттями та сестрами, й тому цінності у них повинні бути спільними.

Проект отримав назву "Інтернаціональний прапор планети Земля". Над його створенням працював дизайнер Оскар Пернефельдт родом зі Стокгольма. Як розповів творець прапора, головна мета проекту - “нагадати населенню Землі, що всі ми живемо на одній планеті, незважаючи на державні кордони".

На інтернаціональному прапорі Землі красується химерний малюнок. Це пересічення семи кілець білого кольору, зображених на синьому тлі. Сама робота переповнена символами.

Так, синє тло можна розглядати як воду, яка є необхідним елементом самого життя. А ще синій колір може нагадувати нам, що саме океани займають більшу частину поверхні нашої планети.

Сім кілець - це сім континентів (за деякими західними джерелами континентів саме сім, адже вони відділяють Європу від Азії), а те, що ці кільця перетинаються, є символом того факту, що буквально все на нашій планеті так чи інакше зв’язане між собою. Пересічення кілець утворює квітку - символ всього сущого, тобто, самого життя.

Зовнішні кільця квітки складаються в коло - ось тобі ще один символ, що зображує кулясту Землю. І якщо це коло трактувати як планету, на якій ми живемо, то й синє тло може вважатися Всесвітом.

Шведський дизайнер не оминув увагою і актуальність свого проекту. Він каже, що прапор в майбутньому може використовуватися астронавтами, які залишатимуть нашу символіку на інших планетах під час своїх космічних подорожей. А ще дизайнер каже, що при освоєнні космосу куди етичніше використовувати прапор, який представляє планету в цілому, аніж прапор якоїсь конкретної країни.

Прапор, створений шведом, - не єдиний проект такого роду. За всю історію людства було створено чимало унікальних, цікавих та кумедних прапорів.

Досить цікавим та незрозумілим є прапор острова Мен. Це один із найстаріших прапорів світу, відомий ще в дванадцятому столітті. Офіційно його прийняли в якості прапора острова лише в 1971 році. На прапорі зображена якась незрозуміла фігура, складена з трьох перехрещених особливим способом ніг. Вони чимось скидаються на свастику, якій не вистачає одного елемента. Ноги, очевидно, мали б належати придворним блазням…

Фото з сайту http://www.fresher.ru/2013/06/24/samye-strannye-neobychnye-i-unikalnye-flagi/
Фото з сайту http://www.fresher.ru/2013/06/24/samye-strannye-neobychnye-i-unikalnye-flagi/

Якась незрозуміла фігура зображена й на прапорі Французького Судану, що офіційно використовувався з 1956 по 1959 рік. Витриманий в барвах російського триколору (правда, смуги розташовуються вертикально), прапор дивує зображенням якогось схематичного чоловічка, що застиг у незрозумілій позі.

Фото з сайту http://www.fresher.ru/2013/06/24/samye-strannye-neobychnye-i-unikalnye-flagi/
Фото з сайту http://www.fresher.ru/2013/06/24/samye-strannye-neobychnye-i-unikalnye-flagi/
Джерело: http://ria.ru/world/20150519/1065419305.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.