У Лондоні затримали Містера Силача та інших грабіжників-пенсіонерів Автор: lesya · Опубліковано: 20.05.2015 13:58 · Розділ: Кримінал

Молодь традиційно списує з рахунків літніх людей, тож пенсіонерів всерйоз мало хто сприймає, коли мова йде про якісь кримінальні злочини, приміром. Втім, і в людей, яким під сімдесят, є ще порох в порохівницях. Недавно у Британії розкрили злочин, в ході якого було викрадено цілу купу коштовностей. В результаті було заарештовано дев’ять осіб, і практично всі вони виявилися пенсіонерами.

Пограбування сталося ще в квітні цього року. Банда зухвалих злочинців увірвалася в будинок, і, просвердливши отвори в стіні, викрала коштовностей на загальну суму в двісті мільйонів фунтів (триста десять мільйонів доларів).

Грабіжникам вдалося обчистити досить надійне сховище Hatton Garden Safe Deposit Ltd, а саме пограбування було настільки зухвалим, що цілком могло б лягти в основу нового фільму на кшталт того, який оповідав про друзів Оушена.

Наймолодшому серед затриманих виповнилося сорок три роки, найстаршому - сімдесят шість - це Брайан Рідер, агент з продажу старих машин, який взяв з собою на справу свого сина Пола (чи, може, Пол прихопив батька?).

Решті учасникам злочинного угруповання теж перевалило далеко за п’ятдесят - три члени банди не досягли шістдесятирічного віку, а решті двом виповнилося шістдесят сім та сімдесят чотири роки. Як кажуть у поліції, головну роль в діяльності банди відігравали саме ветерани.

Щоб затримати злочинців, до справи залучили найкращих поліцейських Скотленд-Ярду. Вони провели операцію, в яку в цілому залучили дванадцять адресів, а всього в затриманні брало участь дві сотні поліцейських.

За словами начальника лондонської поліції, детективи спрацювали в «кращих традиціях Скотленд-Ярду». Більше того, останні шість-сім тижнів вони увесь час ризикували життям, намагаючись вистежити та спіймати злочинців.

Неймовірно зухвале пограбування сталося в квітні цього року, якраз на Великдень. Банда злочинців відключила в будинку ліфт, тоді по порожній шахті спустилася вниз і, використовуючи спеціальний дриль, проробила отвори в стіні сейфа.

При цьому все було зроблено настільки нахабно і майстерно, що журналісти дали грабіжникам гучні прізвиська на кшталт тих, які ми бачимо в культових “скажених псах” культового режисера Квентіна Тарантіно. Це Містер Силач, Містер Рудий та Джентльмен. Як назвали решту злочинців, не повідомляється.

Чи вдасться повернути награбоване, невідомо. За окремими даними, коштовності встигли покинути країну.


Інші новини розділу