Вчені навчилися синтезувати морфій зі звичайного цукру Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2015 21:12 · Розділ: Медицина

Як відомо, морфій та інші наркотичні речовини широко використовуються в медичній практиці. Ними лікують важко хворих людей, знеболюють при тяжких операціях.

Біда тільки в тому, що морфієм неабияк зловживають. Він викликає сильну залежність, адже це дуже сильний наркотик. Тому й з виробництвом морфію можуть виникнути проблеми - поля, на яких вирощують мак, що використовується для виробництва цього наркотику, часто стають об’єктом зазіхань, потребують посиленої охорони тощо.

І ось недавно вчені винайшли новий спосіб виробництва морфію - вони можуть добувати його з цукру. Крім морфію вчені зможуть видобувати інші болезаспокійливі ліки, такі ж сильнодіючі, як і морфій.

А реалізувати таке перетворення допоможуть звичайні дріжджі.

Відповідне дослідження з’явилося на сторінках наукового журналу Nature Chemical Biology.Воно було проведене канадськими та американськими біологами, які за допомогою методів генної інженерії змусили дріжджі пройти всі необхідні етапи, які перетворили цукор в морфій без використання опіумного маку.

Але цей винахід, попри користь для медицини та фармацевтики, є досить небезпечним: оскільки з морфію виготовляють героїн, вчені побоюються, що у випадку розповсюдження технології виготовляти наркотики в домашніх умовах стане набагато легше.

І поки одні вчені відшукують кардинально нові способи виготовлення наркотиків, інші працюють над тим, щоб вчасно виявити у людей наркотичну залежність, і, якщо це можливо, наставити їх на путь істинний.

Вони створили новий тест, який визначить, чи вживала людина наркотики, за відбитками пальців.

Метод представлений британськими ученими. Він, як пишуть ЗМІ, дозволяє дізнатися, чи вживала людина кокаїн.

Про вживання наркотику повідомлятимуть спеціальні хімікалії, що містяться у відбитках пальців.

Новий метод тестування стане в пригоді поліцейським. Він дозволить перевіряти підозрюваних на вживання наркотиків, не проводячи аналізів крові та сечі. В основу тесту лягла одна особливість людського організму. При вживанні кокаїну виділяються спеціальні речовини, які залишаються на відбитках пальців. І якщо нанести на відбитки спеціальний розчин, одразу стане видно, вживала людина наркотики чи ні. При чому сліди вживання наркотиків можуть зберігатися в організмі до двох тижнів.

Джерело: http://mignews.com/news/technology/world/180515_222914_10931.html

Інші новини розділу