80% росіян не знають, що таке біткоіни, але 40% вимагають їх заборонити Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2015 18:46 · Розділ: Економіка

“Пастернака не читав, але осуджую”... Здавалося б, крилата фраза часів радянської дійсності мала б втратити свою актуальність у наш час. Але ні: ще й досі чимало осіб демонструють, що до цивілізованого суспільства нам далеко. Втім, мова в статті піде не про нас, а про росіян, які, як виявили дані опитування, полюбляють говорити про те, в чому не дуже то й петрають. Приміром, про біткоіни.

Відповідне опитування проводилося в квітні цього року. Мешканців РФ запитували, що вони знають про криптовалюту та як до неї ставляться. І ось що виявилося: четверо з п’яти росіян поняття не мають, що таке криптовалюта і біткоіни, тим не менше, сорок відсотків респондентів вимагають її заборонити!

З двадцяти відсотків респондентів лише чотири добре розуміють, що таке біткоіни. Решта шістнадцять знають про криптовалюту з чуток.

Росіяни мало знають про біткоіни (фото з сайту topwar.ru)
Росіяни мало знають про біткоіни (фото з сайту topwar.ru)

У Москві ситуація трохи інша - тут про біткоіни хоча б раз у житті чули двадцять шість відсотків опитаних респондентів.

Найменше обізнаних в питанні цифрових грошей серед мешканців Сибірського округу. Тут дев’яносто два відсотки опитаних заявили, що вперше чують про якісь там біткоіни.

І ось серед цих “знавців” знайшлося сорок відсотків тих, хто вимагає криптовалюту заборонити. Чому? Та тому, що вона сприятиме купівлі нелегальних товарів. Тридцять шість відсотків респондентів з відповіддю вагалися.

Сьогодні біткоінами користуються в багатьох країнах світу. У США, Сінгапурі, Болгарії, в деяких країнах Південно-Східної Азії можна розраховуватися біткоїнами. У Росії офіційно ця криптовалюта не заборонена, проте влада до валюти ставиться з підозрою. І час від часу від представників влади роблять заявки про шкоду та небезпеку, яку таїть в собі використання криптовалюти. Це, як кажуть в Думі, ще один шлях легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочин шляхом. Застеріг громадян від користування цифровими грошима і Центробанк РФ, а міністерство фінансів працює над розробкою проекту закону, покликаного заборонити використання криптовалюти, а за її розповсюдження карати штрафом - в реальних, а не цифрових рублях.

Більшість громадян, не особливо розібравшись у питанні, підтримало політику влади. Серед опитаних знайшлося лише двадцять п’ять відсотків тих, хто вважає, що криптовалюту не варто забороняти, особливо якщо вона позитивно впливає на економіку.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/18may2015/bitcoin_opros

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.