Американку звільнили після видалення встановленого роботодавцем додатку Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2015 16:13 · Розділ: Суспільство

Навіть якщо ви займаєте посаду директора у великій компанії, це зовсім не означає, що ви не залежите від примх більш високопоставленого начальства. А примхи у нього часом бувають такі, що просто не можеш їм коритися. Недавно через таку-ось відмову коритися начальству одна американка втратила роботу. Причиною звільнення стало те, що вона видалила зі свого смартфону встановлений шефом додаток.

Правда, смартфон був службовим, отож шеф і встановив на нього програму, яка відстежувала пересування кожного його підлеглого навіть у неробочий час.

Мирна Аріяс (Myrna Arias) працювала директором з продажів компанії Intermex, що веде діяльність, пов’язану з грошовими переказами. Після звільнення Аріяс подала до суду на свого начальника, поскаржившись, що той звільнив її з роботи без належних підстав.

У позові Аріяс розповіла, що її шеф Джон Стьюбітс (John Stubits) звільнив її з роботи через кілька тижнів після того, як дізнався, що вона видалила додаток Xora StreetSmart зі службового смартфону - цим додатком співробітники компанії зобов'язані користуватися. Але потерпіла скаржиться не на додаток, а на те, що Стьюбітс вимагав тримати його увімкненим увесь час.

Стьюбітс зізнався, що має намір відстежувати співробітників навіть у час, вільний від роботи. Більше того, він навіть хизувався цим фактом. А ще він вихвалявся, що знає, як швидко Аріяс добирається на машині до потрібного місця.

Фото з сайту www.forconstructionpros.com
Фото з сайту www.forconstructionpros.com

Аріяс звинуватила роботодавця в порушенні права на особисте життя. Ще вона закидає йому несумлінність ведення бізнесу, беручи на озброєння інші пункти американського законодавства. Всього американка вимагає сплати матеріальної та моральної компенсації на загальну суму в п’ятсот тисяч доларів.

При цьому Аріяс не має абсолютно нічого проти того, що додаток відстежував її діяльність в робочі години. Але моніторинг в неробочий час вона цілком справедливо вважає незаконним.

Ще жінка прирівняла додаток з браслетами для ув’язнених, наголошуючи на протиправності дій начальника.

А ось Стьюбітс з позовом не згідний - на його думку, Аріяс повинна мовчки терпіти вторгнення в особисте життя, оскільки отримує високу зарплату. За місяць роботи в компанії вона заробляє суму в сім тисяч двісті п’ятдесят доларів.

Додаток Xora StreetSmart призначений для тих, хто працює поза офісом. З цією програмою начальство може контролювати місце розташування своїх підлеглих, щоб знати, чи належним чином вони виконують роботу. Ще додаток фіксує прихід на роботу та закінчення робочого дня.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.