Наукова стаття з 5154 авторами побила світовий рекорд Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2015 11:03 · Розділ: Наука

Вчені та дослідники часто стають авторами наукових статей. Пишуть вони їх самостійно або в співавторстві - останній варіант, до речі, досить поширений у вченому світі. Але недавно в світ вийшла стаття, яка побила всі рекорди: її авторами стало п’ять тисяч сто п’ятдесят чотири особи.

Що найцікавіше: сама стаття зайняла всього чотирнадцять сторінок - стільки місця знадобилося, щоб описати зміст дослідження. Але сама наукова робота має тридцять три сторінки - з них, як ви вже встигли догадатися, двадцять чотири - це список авторів та назви наукових установ, у яких вони працюють.

Стаття була опублікована на сторінках журналу Physical Review Letters. Вона побила попередній рекорд - статтю від 2008-го року, список авторів якої складався з трьох тисяч імен.

Опублікована наукова робота - це приклад колективної творчості двох колаборацій, що працюють на ATLAS і CMS, - двох детекторів Великого адронного коллайдера.

В кожній групі працюють дослідники з десятків країн та інститутів. В процесі досліджень вони отримують певні дані, які є результатом роботи всіх без винятку членів групи. Тому й авторами статті частково є кожен учасник дослідження.

Об'єднавши свої зусилля та провівши низку підрахунків, вчені в результаті змогли отримати найбільш точне з існуючих сьогодні вимірювання маси бозона Хіггса.

За словами Роберта Гарісто (Robert Garisto), редактора Physical Review Letters, на сторінках якого і вийшла стаття, найскладнішим було об'єднати в один список авторів з двох колаборацій, організованих по-різному. В результаті друкована версія журналу поповниться всіма іменами дослідників.

Це явище отримало назву гіперавторста. Термін був запроваджений Блезом Кроніном з Університету штату Індіани в Блумінгтоні, дослідником в галузі інформатики. У фізиці гіперавторство досить поширене, що можна пояснити масштабністю досліджуваних задач. Приміром, три роки тому, в 2012, вийшла стаття, також присвячена бозону Хіггса, авторами якої стало дві тисячі дев’ятсот тридцять дві особи. А рекордний донедавна звіт, що вийшов у 2008 році, був підписаний трьома тисячами імен. При чому двадцять один автор на момент виходу звіту помер.

Втім, в інших наукових галузях гіперавторство викликає бурхливі суперечки. Недавно одна з них розгорілася навколо виходу статті про геном мух-дрозофіл. Її авторами стало більше тисячі осіб, серед яких дев’ятсот студентів, що допомагали вручну виправляти помилки в геномних послідовностях.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/05/18/hyperauthorship/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.