Вчені розробили науковий підхід для боротьби з крайньою бідністю Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2015 09:59 · Розділ: Суспільство

Щоб допомогти найбіднішим верствам населення покращити свій матеріальний стан, вчені з шести країн світу об’єднали свої зусилля з урядом. Врезультаті їм таки вдалося покращити соціально-економічне становище тисяч жебраків.

Бажаючи перемогти голод та злидні, вчені провели унікальний експеримент, в ході якого вони мали намір не тільки допомогти найбіднішим верствам населення, але й зрозуміти, чому вони живуть за межею бідності.

Всього в експерименті спеціалістів взяло участь десять тисяч домогосподарств з шести країн світу. Кожній сім’ї надали повний комплекс соціального забезпечення - це і гроші, і продукти харчування, і медичні послуги і навіть професійну підготовку та різного роду консультації.

У світі багато тих, хто живе за межею бідності (фото з сайту focus.ua)
У світі багато тих, хто живе за межею бідності (фото з сайту focus.ua)

Всіма цими благами вони користувалися протягом двох років. Далі у них все це відібрали. І виявилося, що більшість людей самотужки почала домагатися покращення умов свого життя, і цей ефект зберігався щонайменше рік.

За словами Діна Карлао (Dean Karlan), економіста Єльського університету в Нью-Хейвені, результати експерименту є переконливими доказами того, що подібні програми для найбідніших і справді можуть змінити ситуацію в світі. Карлао керував експериментом на території Бангладешу.

Розроблена методика допоможе у вирішенні світової бідності (фото з сайту zapravo.net)
Розроблена методика допоможе у вирішенні світової бідності (фото з сайту zapravo.net)

Аналогічний експеримент було проведено в Ефіопії. Уряд країни має намір повторити експеримент, задіявши в ньому до трьох мільйонів осіб.

Пакистан та Індія теж не проти повторити експеримент, при чому в ширших масштабах.

Під програму потрапили люди, що живуть за межею бідності - на суму, меншу за п’ятнадцять гривень на день.

Через рік після початку експерименту вчені відзначили, що активи тих, хто отримував допомогу, на чотирнадцять відсотків збільшилися в порівнянні з контрольною групою, а їхні заощадження зросли на дев’яносто шість відсотків у порівнянні з тими, в чиє життя не втручалися.

Сума, в яку обійшовся експеримент, виявилася досить високою. На кожне домогосподарство видавали від півтори тисячі доларів до п’яти тисяч зелених. А найдорожче коштувало навчання - фінансові тренінги та консультації.

За словами учених, їхня методика якщо й не стане панацеєю від голоду та бідності, то може вирішити проблему частково.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.