Ізраїльські вчені створили програму для підрахунку яблук на дереві Автор: lesya · Опубліковано: 15.05.2015 23:50 · Розділ: Нові технології

Недавно ізраїльські винахідники створили вельми цікаву програму, яка зможе порахувати, скільки яблук росте на дереві. Вона стане в пригоді фермерам, яким потрібні точні підрахунки, щоб контролювати урожай.

Програма орієнтована на те, що плоди яблук відбивають світло особливим чином. Взявши за основу цей факт, дослідники Рафаель Лінкер (Raphael Linker) і Ельяху Кельман (Eliyahu Kelman) з університету Техніон в Хайфі (Technion) розробили програму, яка практично безпомилково визначає, скільки яблук росте на деревах у зоні видимості спеціального роботизованого фермера.

При створенні програми вчені зіткнулися з певними труднощами, адже їм потрібно було навчити програму виявляти яблука навіть тоді, коли їх закривало листя та гілки. А ще механічний помічник відчував труднощі при підрахунку плодів через різний колір, стиглість та сорт яблук. Впливали на кінцевий результат і погодні умови, і навіть час дня, адже від того, яка за вікном пора, змінювався колір плодів, а отже, й результат підрахунку.

Але цю проблему вдалося вирішити, фотографуючи дерева вночі. Апарат світить на дерева, а тоді ловить відбиті спалахи. А оскільки плоди яблук відбивають штучне світло особливим чином, то й підрахунки були досить точними, навіть незважаючи на те, що листя та гілля також заважало загальному огляду. Ці відблиски, які фіксувалися фотоапаратом, спеціальною програмою легко розпізнавалися і підраховувалися.

Програма рахує, скільки яблук є на дереві (фото з сайту http://www.vesti.ru/doc.html?id=2581748)
Програма рахує, скільки яблук є на дереві (фото з сайту http://www.vesti.ru/doc.html?id=2581748)

Вченими було з’ясовано, що програма в середньому помиляється на двадцять відсотків. Але якщо враховувати цей факт, то її результати можна підправити, і в цілому виходить досить точна цифра. Приміром, на одному з дерев програма виявила 6687 яблук, в той час як при підрахунку людьми їх назбиралося 6713. Не така вже й велика різниця.

Винахідники пояснюють актуальність свого винаходу тим, що фермерські господарства, якщо вони успішні, розростаються, і у фермерів не вистачає часу ретельно вивчати урожай кожного дерева. Тому їм дуже допоможе автоматична система, що рухатиметься по саду, збираючи дані про кількість врожаю. Такі дані були б куди точнішими і надійнішими, ніж у випадку з “ручним підрахунком”.

А ще розробники кажуть, що система допоможе не лише автоматично рахувати, але й зможе збирати урожай. Правда, яким чином, поки що невідомо.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.