Підвищений кров’яний тиск сприяє розвитку розумових порушень Автор: Lesly · Опубліковано: 25.08.2009 10:19 · Розділ: Медицина

Багатолітнє спостереження за 19 836 людьми підтвердило наявність зв'язку між підвищеним кров'яним тиском та проблемами з пам'яттю в людей яким за 45. В експериментах взяли участь 1 505 добровольців (або 7,6 % від загальної кількості учасників) з проблемами з пам'яттю та 9 844 (або 49,6 %) людей, які приймали ліки для зниження кров’яного тиску. За високий тиск вчені прийняли показник вищий 140/90.

В результаті, науковці виявили, що люди з високим діастолічним тиском (нижній показник) більш схильні до розвитку порушень пізнавальних здібностей чи виникнення проблем з пам’яттю, ніж люди з низьким тиском крові.

При збільшенні показника кров’яного тиску всього на 10 одиниць, на 7% збільшувалися ризики порушення пам’яті. Отримані результати зросли ще більше, після того як вчені врахували інші чинники, що могли впливати на пізнавальну здатність, такі як вік, наявність шкідливих звичок, освіта, діабет, високий рівень холестерину.

Після врахування всіх цих факторів, дослідники виявили, що високий діастолічний тиск прямо пов’язаний з ризиком розвитку порушень пізнавальних здібностей.

Крім того, було встановлено, що високий кров’яний тиск може послабити кровообіг в мозку, що в свою чергу призводить до його руйнування.

В доповіді, доктор Уолтер Корошец (Dr. Walter J. Koroshetz) заступник директора Національного інституту неврологічних розладів, повідомив: "Останні дані приводять до висновку, що люди з високим кров’яним тиском можуть складати групу ризику виникнення розумових порушень, але для того, щоб встановити прямий причинно-наслідковий зв’язок, необхідно проводити подальші дослідження."

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу