Вчені розповіли, як насолодитися недорогим вином Автор: lesya · Опубліковано: 15.05.2015 14:32 · Розділ: Краса і здоров'я

Те, що сприйняття якості того чи іншого продукту залежить від його ціни, відомо давно. І куплений недорогий продукт, навіть аналогічної якості, що й дорожчий, сприймається нами, як гірший, ніж його аналог з більшою сумою на ціннику. Звісно, таке явище привабливим не назвеш, тому вчені взялися розповісти, як не потрапити в залежність від ціни та насолодитися, приміром, недорогим вином.

Німецькими вченими було з’ясовано, що на споживчі переваги зовсім не впливають харчова цінність і поживні властивості продуктів. Натомість вибір покупців та ступінь задоволення покупкою залежить від особистих установок та очікувань.

Опираючись на отримані результати, професор психології Єльського університету Пол Блум на одній з конференцій TED зробив досить цікаву та несподівану заявку: «Як змусити дорослих насолодитися недорогим вином? Дуже просто: налити його з дорогої пляшки».

Так, оцінка того чи іншого продукту прямо залежить від очікувань. А очікування залежать від кількох факторів, серед яких попередній досвід, переконання та стереотипи. Більшість людей вірить, що чим товар дорожчий, тим вища його якість, та далеко не завжди дорожчий означає смачніший.

А така установка стосовно вина дуже сильна. Вона навіть здатна змінювати перебіги хімічних процесів у нашому мозку.

Було проведено відповідне дослідження, результати якого виявилися вражаючими: спеціалісти бізнес-школи INSEAD та співробітники Боннського університету пригощали учасників експерименту різними сортами вин. При цьому їм повідомляли марку кожного вина, а також його вартість.

Паралельно вчені проводили сканування мозку піддослідних під час дегустації. Учасникам експерименту пропонувалося п’ять вин в ціновому діапазоні від п’яти до дев’яноста доларів. Принаймні, так думали учасники експерименту...

Насправді ж їм дали два види вина - дешеве і дороге. І то їх далеко не завжди правильно інформували про вартість напою.

Практично всі учасники експерименту набагато вище оцінили напій, якщо думали, що він коштує дорожче. При цьому він міг належати до будь-якої цінової категорії. І що найцікавіше: вино подобалося їм не лише на словах - мозок піддослідних теж сигналізував про неабияке задоволення від споживання вина. Ще вчені помітили, що мозок піддослідних на сенсорному рівні реагував тільки на смак і колір, і йому неважливо було, дороге вино чи дешеве.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.