Безпілотні автомобілі Google потрапили в 11 аварій Автор: lesya · Опубліковано: 15.05.2015 13:55 · Розділ: Авто-мото

Недавно компанія Google, що в недалекому майбутньому планує випустити на дороги безпілотні автомобілі, провела підрахунки, згідно з якими авто, що їздять без водія, встигли потрапити в одинадцять аварій. Правда, ці одинадцять аварій є результатом шестирічних тестувань, та й то винуватцями більшості з них були не машини, а люди.

Досить непогані показники, слід відзначити. В компанія Google продовжує активно випробовувати свої автомобілі в реальних умовах.

Але скептики знущаються: мовляв, авто, покликані зробити дорожній рух максимально безпечним, потрапляють в аварії… Який тоді сенс випускати такі машини?...

Результати перших тестів оприлюднив директор програми Google Кріс Урмсон, що якраз керує розробкою безпілотників. І незважаючи на те, що спроби навчити автомобіль під управлінням комп’ютера можна вважати успішними, з живими водіями, навіть тими, які закінчили автошколу категории Б, ситуація трохи інша: саме живі водії стали причиною всіх одинадцяти, нехай і дріб’язкових, та все ж ДТП.

В рамках шестирічних тестувань було випробувано двадцять безпілотних автомобілів. За цей час вони подолали відстань в майже три мільйони кілометрів (2.7), при чому більше половини шляху (1.6 млн кілометрів) автомобілі долали без сторонньої допомоги.

Фото з сайту hi-news.ru
Фото з сайту hi-news.ru

Переважна більшість інцидентів, в яких учасники не зазнали травм, сталися на перехрестях чи перед світлофорами, коли в автомобіль, що рухався без водія, ззаду врізався інший водій.

Запобігти такому перебігу подій розробники Google фактично не мають ніякої можливості, а саме таких випадків було найбільше - сім з одинадцяти.

Тому тепер спеціалісти компанії Google намагаються більше уваги присвятити стеженню за іншим водіями - саме їх поведінку на дорогах потрібно зрозуміти якомога ретельніше.

Адже ситуації на дорогах бувають різними: водії Google, що знаходилися в безпілотному автомобілі, не раз помічали, як у сусідньому ряду водій замість того, щоб дивитися на дорогу, перевіряв свій смартфон. Інші унікали читали книгу прямо за кермом, а ще було зафіксовано випадок, коли водій авто примудрився грати на трубі, перебуваючи посередині трафіку.

Що ж стосується уважності безпілотних автомобілів, то з цим, кажуть розробники, проблем не виникне: численні камери та лазери дозволяють уловлювати навіть найменший рух на площі, що дорівнює площі двох футбольних полів.

Цього, на жаль, не скажеш про людей, тому тепер головне завдання, яке ставить перед собою Google - навчити безпілотні авто передбачати вчинки інших водіїв на дорогах.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.