В музеї Австралії людей попросили роздягтися, щоб стати ближчими до мистецтва Автор: lesya · Опубліковано: 13.05.2015 23:41 · Розділ: Культура

Національна галерея Австралії, розташована в столиці країни Канберрі, вирішила запропонувати відвідувачам цікаву послугу - оголитися заради мистецтва.

Перша така експериментальна подорож уже відбулася. В ній взяло участь кілька десятків людей, які не посоромилися роздягнутися заради того, щоб стати ближчими до мистецтва.

Зараз в Національній галереї Австралії, де й проходить незвичний експеримент, проводиться виставка картин відомого сучасного американського художника і дизайнера Джеймса Таррелла.

І якщо до трохи незвичних картин митця публіка вже звикла, то формат, у якому проводяться екскурсії, багатьох непідготовлених повергли в шок: відвідувачів експозиції попросили роздягтися догола, щоб "зняти бар'єр між художником і глядачем". Саме так позиціонують експеримент в адміністрації музею, і саме таку інформацію можна прочитати в офіційному блозі Національної галереї в Facebook.

Після того, як фотографії з’явилися в Інтернеті, блогери почали сумніватися з приводу їх достовірності: чи це, бува, не розіграш з нагоди першого квітня? Правда, трохи запізнілий. Але в галереї запевнили, що голі екскурсії - це чистісінька правда.

Гола екскурсія здивувала блогерів (фото з сайту www.metronews.ru)
Гола екскурсія здивувала блогерів (фото з сайту www.metronews.ru)

Блогери, що звикли обговорювати схожі події, не могли залишитися осторонь, і почали активно коментувати фотографії.

Виставка художника Джейсма Таррелла, на яку й приходять голі глядачі в Канберрі, прийшлася по душі багатьом шанувальникам таланту американця. Головною темою своїх робіт сімдесятиидвохрічний художник зробив світло. Джеймс експериментує з ним, в результаті чого глядачі отримують неймовірної краси інсталяції, які на деяку мить дозволяють навіть трохи загубитися в просторі.

Фото з сайту http://www.metronews.ru/novosti/golye-ekskursii-v-muzee-v-avstralii-ljudi-obnazhilis-chtoby-byt-blizhe-k-iskusstvu/Tpoodb---Q3uwr1SiNEqPk/
Фото з сайту http://www.metronews.ru/novosti/golye-ekskursii-v-muzee-v-avstralii-ljudi-obnazhilis-chtoby-byt-blizhe-k-iskusstvu/Tpoodb---Q3uwr1SiNEqPk/

Відзначимо, що голі екскурсії - це не перший курйоз, пов’язаний з іменем Таррела. Одного разу відвідувач виставки подав на художника до суду. Відвідувач-невдаха прийняв площину, створену світлом, за стіну і вирішив на неї спертися. Але, як і слід було очікувати, впав.

У Джеймса Таррелла досить багата творча спадщина. Свого часу він працював над створенням фільму “Космічна Одіссея”, разом з режисером Стенлі Кубриком.

Що ж стосується галереї, яка запропонувала відвідувачам “голий” експеримент, то вона є найбільшим художнім музеєм Австралії. Тут знаходиться більше ста п’ятдесяти тисяч творів мистецтва, а заснована вона була майже півстоліття тому, в 1967 році.

Джерело: http://www.metronews.ru/novosti/golye-ekskursii-v-muzee-v-avstralii-ljudi-obnazhilis-chtoby-byt-bliz

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?