В османського принца вкрали смартфон Автор: lesya · Опубліковано: 13.05.2015 21:20 · Розділ: Події у світі

Недавно у Туреччині сталася курйозна подія - в османського принца зловмисники відібрали мобільний телефон. Правда, до справжнього принца вони підступитися не могли, та й сьогодні османської імперії вже давно немає, але зловмисники вирішили пограбувати встановлену напередодні злочину статую.

Статую було встановлено на набережній міста Амасья, що на півночі країни. Вона зображувала османського аристократа, який фотографує себе на мобільний телефон. Однак не пройшло й доби після її встановлення, як на витвір мистецтва вчинили напад вандали.

Статуя в людський ріст була встановлена в суботу вдень. А вже до ранку неділі якісь невідомі поцупили з руки середньовічного аристократа головний атрибут “селфоманів” - мобільний телефон.

І тепер колишній принц, одягнений у халат, в одній руці грізно тримає меч, а в іншій - залишки свого мобільного.

До речі, одразу після встановлення статуя стала користуватися неабиякою популярністю серед туристів, які не лише фотографують пам’ятку, але й роблять символічне селфі на її тлі.

Однак частина місцевих жителів появою нової пам’ятки незадоволена. Вони вважають, що такий-ось витвір мистецтва - це не що інше, як насмішки над гордим османським минулим міста.

За часів Османської імперії Амасья була тим містом, де вчилося багато принців. Саме тут їх готували до ролі майбутніх султанів. А тут вони випробовували на собі роль правителя, щоб на практиці перевірити свою здатність керувати потужною адміністрацією.

За словами одного з місцевим мешканців, встановлення пам’ятника з телефоном - це вияв неповаги до предків. Відомо, що в ті часи мобільних телефонів не було, пояснює один з місцевих мешканців Заман. Тому, каже він, потрібно було не те що відламати телефон, а знести статую повністю.

Статуя принца, що робить селфі, сподобалася туристам (фото з сайту http://tjournal.ru/p/selfie-taking-prince)
Статуя принца, що робить селфі, сподобалася туристам (фото з сайту http://tjournal.ru/p/selfie-taking-prince)

А ось місцева влада дотримується іншої дукми. Статуя не є зображенням якогось конкретного принца, а розрахована виключно на те, щоб привернути увагу туристів до міста.

“Тут немає нічого образливого та неприємного”, - пояснює мер міста Джафер Оздемір. Тим більше, що пам’ятка є лише відображенням реальності.

Поки що невідомо, чи обзаведеться османський принц новим телефоном в найближчому майбутньому.

Втім, попри те, що значна частина населення незадоволена встановленням статуї, вони ж кажуть, що вандалів потрібно знайти і покарати, адже такі міри у цивілізованому суспільстві неприйнятні.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/russian/society/2015/05/150511_turkey_ottoman_selfie

Інші новини розділу