Людям, що перенесли Еболу, порекомендували користуватися презервативами Автор: lesya · Опубліковано: 13.05.2015 16:57 · Розділ: Медицина

Недавно медики виявили, що з перехворівшими не Еболу людьми займатися сексом небезпечно. Тому тим, кому вдалося видужати, порадили під час сексу користуватися презервативами, або, ще краще, відмовитися від нього взагалі.

З відповідною заявкою виступили співробітники Центру з контролю та профілактики захворювань США. Вони порадили тим, хто переніс тропічну лихоманку, відому світові під назвою Ебола, в найближчому майбутньому або не займатися сексом взагалі, або ж користуватися презервативами.

Донедавна лікарі рекомендували утриматися від незахищеного сексу на протязі трьох місяців після одужання від Еболи. Але ці цифри виявилися недостовірними.

Недавно одна мешканка Сьєрра-Леоне - жінці сорок чотири роки - підхопила вірус Еболи під час статевого контакту з чоловіком, який захворів у жовтні минулого року. Протягом півроку у чоловіка не було ані найменших симптомів захворювання. Тим не менше, він виявився носієм вірусу.

Статевий контакт відбувся ще в березні, однак жінка заразилася. Опираючись на ці дані, американські медики й висунули нові рекомендації. Виходить, що вірус вивчений недостатньо, і невідомо, протягом якого часу він може зберігати активність.

Якщо ці дані підтвердяться, то виходить, що вірус здатен зберігати свою життєздатність у спермі вдвічі довше, ніж прийнято було вважати раніше.

Нові рекомендації дуже швидко поширилися серед тих, хто переніс Еболу. Як повідомляє кореспондент “Бі-бі-сі” в Монровії, люди сприймають інформацію дуже серйозно. Однак багато хто обурений отриманими повідомленнями: вони вважають, що відповідальність за таке непорозуміння слід перекласти на американських епідемологів.

Фото з сайту korrespondent.net
Фото з сайту korrespondent.net

Приміром, один з незадоволених, водій швидкої допомоги, заявив, що якщо вірус Ебола й справді передається після періоду в дев’яносто діб, американські епідемологи повинні понести серйозну відповідальність.

До речі, ще один випадок, що стався недавно, теж повинен насторожити медиків та змусити їх набагато ретельніше стежити за пацієнтами, які перенесли захворювання.

Стався випадок з лікарем Яном Крозьє (Ian Crozier). Він працював в Сьєрра-Леоне, де й сам підхопив вірус. Медик прибув до США, де проходив лікування у спеціальному відділенні лікарні. У жовтні чоловіка з лікарні виписали, оскільки в його крові вже не було вірусів.

Але через два місяці після одужання лікар виявив у себе ознаки запалення - в лівому оці. Далі він помітив, що його очі змінили забарвлення - з блакитних стали зеленими.

Крозьє повернувся в лікарню, де проходив лікування. Там офтальмолог взяв у нього очну рідину і виявив, що в ній заховалися копії вірусів. При цьому ні в слізній рідині, ні в навколоочних тканинах слідів вірусу не було.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/russian/society/

Інші новини розділу