Французи приручили енергію дощу Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.08.2009 11:11 · Розділ: Наука

Французькі вчені створили систему збору та перетворення енергії дощових крапель. Вони сподіваються, що їх установка дозволить отримувати струм для малопотужних пристроїв за відсутності сонця. Щоб з'ясувати скільки струму може дати дощ, вчені побудували дослідну установку, в якій краплі води падають з висоти на тонку пластину з полімеру - п’єзоелектрик. Коли краплі б'ють у пластинку товщиною 25 мікрометрів, у ній виникають механічні коливання, що короткочасно генерують струм.

Виявилося, що сила струму прямопропорційно залежить від розміру крапель дощу, і частоти їх падіння. Найбільшу кількість енергії продукують великі краплі, які падають порівняно повільно. Швидкісні краплі значно більше втрачають енергію при розбризкуванні від удару, ніж передають її пластині.

Дослідники з'ясували, що енергія, яку несе одна крапля дощу, коливається від 2 до 1 міліджоулів, залежно від діаметру краплі. Пробна установка, сконструйована вченими, під час штучного дощу, була здатна продукувати як мінімум 1 мікроват постійної потужності. При цьому, найбільші краплі давали короткочасний спалах до 12 міліват.

Автори дослідження розраховували поведінку крапель, беручи до уваги такі параметри як тиск повітря і поверхневий натяг краплі. Вони встановили, що «стандартна» крапля при падінні вдавлює повітря, яке знаходиться під нею, і за кілька мікросекунд до удару між краплею і поверхнею створюється повітряна подушка. Саме «удар» об подушку викликає сплющування та руйнування краплі. За стандарт вчені обрали краплю діаметром близько двох міліметрів, що рухається зі швидкістю декілька метрів за секунду.

Дослідники відзначають, що процес руйнування падаючих крапель вивчений дуже слабо. Практична користь від дослідження цього явища може полягати, наприклад, у розробці поверхонь, що запобігатимуть розбризкуванню.

Джерело epochtimes.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.