Вчені назвали 7 міст, що зникнуть до кінця століття Автор: lesya · Опубліковано: 12.05.2015 19:52 · Розділ: Екологія

Ресурси нашої планети вичерпуються, запаси нафти скорочуються; ліси вирубуються, рівень океану зростає, і поступово стає все менше територій, придатних для життя. Тоншає і озоновий шар нашої планети, від чого клімат з кожним роком стає теплішим, а аномальна спека стала буденним явищем для мешканців поясів з колись помірним і прохолодним кліматом.

Однак і це ще не всі біди, які чекають нас вже в недалекому майбутньому. Недавно вчені виступили із ще одним передбаченням - вони пророкують неминучу загибель щонайменше сімом містам світу. І це не крихітні містечка, розташовані десь у віддалених кутках нашої планети, а колишні мегаполіси.

Сім міст, що опинилися під загрозою, зникнуть вже до кінця цього століття. Ці міста розташовані в різних куточках Землі.

Найбільша загроза нависла над американським Детройтом. Далі з лиця Землі зникне Сан-Франциско. Після них ідуть Венеція, Мехіко, Тібукту і Неаполь.

В рамках свого дослідження вчені проаналізували кілька факторів. Вони брали до уваги інфраструктуру міст, географію їхнього розташування, а також соціальні особливості населених пунктів.

Кожне місто потрапило до списку з якоїсь своєї - “особистої” - причини. Венеція поступово занурюється під воду, і до кінця цього століття вже стане непридатною для життя. Уряд має певні плани стосовно порятунку Венеції, та чи спрацюють вони, невідомо. Мехіко ризикує опинитися під землею, оскільки місто збудоване на дні висохлого озера і може опинитися під землею. Вже зараз в місті є території, що просіли на десять метрів.

Серед інших причин, що можуть викликати повний занепад великих мегаполісів, вчені назвали високий рівень відтоку населення - в пошуках кращих екологічних умов життя та перспективнішої роботи люди покидають великі міста і їдуть у більш розвинуті райони. Власне, така ситуація загрожує Детройту - рівень відтоку населення вже зараз тут дуже високий.

Сан-Франциско може зникнути через високу загрозу землетрусу: у 2086 вчені прогнозують тут сильний землетрус потужністю в сім балів. Та й через загрозу стихійного лиха все більше людей намагаються втекти в глибину країни.

Неаполь може зникнути через виверження вулкану. Везувій, що просинається раз на сто років, востаннє потурбував місцевих мешканців у 1944-му.

Тімбукту до кінця століття може перетворитися в пустелю. З кожним роком тут росте кількість територій, вкритих піщаними дюнами.


Інші новини розділу