Мексиканські фермери відкопали невідому піраміду Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.08.2009 10:55 · Розділ: Цікаві факти

Мексиканські фермери Хосе Умберто Теллес (Jose Humberto Tellez) і Аполінар Пісено Гільєн (Apolinar Piceno Guillen) шукали зручне місце для посадки авокадо. І випадково знайшли піраміду, яка заросла бур'янами. Незвичайну знахідку вони виявили на території муніципалітету Аріо (штат Мічоакен).

Фото взяте з сайту dti.inah.gob.mx
Фото взяте з сайту dti.inah.gob.mx

Фермери частково очистили піраміду від бур'янів, зробили декілька фотографій і сповістили про своє відкриття Національний інститут антропології та історії (INAH, Instituto Nacional de Antropología e Historia). Археолог Роберто Гонсалес Суньіга (Roberto Gonzalez Zuñiga) вивчив надіслані фотографії і підтвердив, що знайдена споруда - це «яката», східчаста піраміда, яка поєднує в собі прямокутні і закруглені елементи. «Яката» часто служила основою для палаців і храмів.

Фахівці з INAH досліджували ділянку, вказану фермерами, і зробили висновок, що збережена піраміда має висоту 4 м, а довжина сторін її прямокутної основи складає 20 на 14 м. Споруда з самого початку було ступінчастою - збереглося шість ярусів.

Пам'ятник культури міг бути зведений у класичний період історії Мічоакена (300-850 роки). Можливо, він входив до складу церемоніального центру, на формування якого значний вплив мало знамените місто Теотіуакан, найбільший міський та церемоніальний центр Мезоамерики.

«Метод будівництва та використані матеріали - все це в цілому схоже на знахідки з археологічного комплексу Тімбангато поруч з містом Пацкуаро. Там висота подібної піраміди складає 9 м у висоту, а довжина сторін її основи - 35 м », - зазначив Суньіга.

Нижня частина «якати» найкраще збереглася, тому що, її верхівку, мабуть, розібрали, щоб вона не заважала проведенню сільськогосподарських робіт. «До цього довжина піраміди становила близько 25 м, ширина - 20 м і висота - 6 м», - розповів археолог.

На території, яку сьогодні займає штат Мічоакен, в доколоніальний період розвивалася культура народів Пурепеча (або Тараски). Однак, за словами вченого, тут жили в той час і інші народності: «Тут мешкали масауа, науа і отомі, тому складно однозначно стверджувати, хто саме побудував цю піраміду. Але за її місцезнаходженням я можу відразу сказати, що будували її не Пурепеча».

За словами фахівців, вивчення ділянки і самої піраміди ще триває. У майбутньому цю територію влада планує зробити відкритою для туристів.

Джерело rus.newsru.


Інші новини розділу