Загадкові сигнали, що не давали вченим спокою цілих 17 років, видавала їхня мікрохвильовка Автор: lesya · Опубліковано: 11.05.2015 16:54 · Розділ: Наука

Невелике розчарування чекало австралійських учених. Ще в 1998 році вони зафіксували якісь загадкові сигнали, що йшли з космосу. Недавно виявилося, що ці сигнали “відсилала” астрономам їхня мікрохвильовка.

Вперше загадкові сигнали група астрономів з Австралії отримала зі знаменитого телескопа в Парксі. Це явище було назване “перитонітом”. І лише сімнадцять років по тому з’ясувалося, що таємничі звуки відсилали зовсім не блискавки чи інопланетні цивілізації, а мікрохвильові печі, в яких співробітники обсерваторії розігрівали собі їжу.

Запідозрили неладне вчені ще у січні цього року. На думку про те, що сигнали не такі вже й таємничі, їх підштовхнув той факт, що частота сигналу, уловлена за допомогою передавача, складала 2,4 гігагерца, а це відповідає частоті, на якій працюють мікрохвильові печі. До речі, саме на цій частоті працюють й інші електронні пристрої, в тім числі і Wi-Fi-модулі і навіть 4G-модеми.

Проведені раніше тестування не показували якихось зв’язків між роботою печі та появою перитоніт.

Але так тривало до тих пір, поки хтось зі співробітників не відчинив дверцята пристрою до того моменту, коли страва нагрілася. Саме в цю мить і був згенерований черговий сигнал.

Саймон Джонстон, глава наукового центру в Австралії, згодом пояснив, що явище, про яке йшла мова вище, фіксувалося ученими тільки вдень. Тепер, коли з’ясувалося, в чому справа, стало зрозуміло, чому так відбувалося: увечері в обсерваторії співробітників не було, тож і не було потреби розігрівати їжу.

Таким чином, ще один доказ ймовірного зв’язку з інопланетними цивілізаціями тріснув, як мильна бульбашка.

Але зовсім скоро проблему недостовірності походження отриманих сигналів у Австралії планують вирішити. В західній частині материка йдуть роботи по зведенню нового телескопа. Джонстон пояснив, що цей телескоп і стане найбільш тихим і спокійним місцем для проведення астрономічних робіт, яке лише можна знайти на Землі. Тут не буде ні покриття мобільним зв’язком, ні радіостанцій, ні Wi-Fi-сигналів. Таким чином, ніщо не заважатиме астрономам проводити свої дослідження.

А щоб пронести на територію комплексу бездротове радіо чи модем, доведеться попередньо оповістити керівництво та отримати відповідний дозвіл. Лише в такому випадку хтось зі співробітників зможе пронести на територію комплексу відповідне обладнання.

Будівництво телескопу, за даними The Guardian, планують завершити в 2016 році.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.