Кумедні тендери від російських чиновників Автор: lesya · Опубліковано: 11.05.2015 14:03 · Розділ: Цікаві факти

Чиновники та держслужбовці у Росії звикли жити на широку ногу, про що говорять їхні замовлення на держзакупки. І сміх, і гріх, як-то кажуть.

Відколи у 2011 році в Росії з’явився сайт, на якому постійно оновлюється інформація про тендеры в Краснодаре, Пермі, Новосибірську, Москві та про держзакупки в інших містах Росії, користувачі знаходять чимало кумедних замовлень.

Наприклад, одного разу чиновники з Тюменського центру реабілітації Фонду соціального страхування РФ вирішили замовити дві тисячі пляшок горілки. Правда, недорогої, тож, скоріше за все, вона мала піти на задоволення потреб інших верств населення.

Не менш курйозним виявилося оголошення про тендер на купівлю масажного крісла вартістю двісті тисяч рублів (це станом на 2011 рік) для однієї з пожежних частин Хабаровського краю. При чому крісло мало не лише масажну функцію - воно повинне було мати систему Full 3D massage, а також програвач для DVD/MPEG/TV і МРЗ. Ось така украй необхідна покупка для співробітників пожежних служб.

На будівництво розв'язки вулиць, що не перетинаються, у тюмені витратили 2 млрд рублів (фото з сайту factosvit.com.ua)
На будівництво розв'язки вулиць, що не перетинаються, у тюмені витратили 2 млрд рублів (фото з сайту factosvit.com.ua)

Неймовірні суми на купівлю меблів витрачають і в тюменській області - тут хтось із чиновників міської мерії прикупив собі до кабінету стіл за сімсот тисяч рублів і крісло за сто п’ятдесят тисяч.

Кілька років тому “відзначилися” і чиновники російського Міністерства оборони. Вони замовили карнавальні костюми сніжинок, мальвін, жар-птиць і відьмочок на загальну суму в більш ніж один мільйон російських рублів (1.3 млн). Офіційна версія, яку висунули чиновники міністерства оборони, це купівля карнавальних костюмів для пансіонату, де відпочивають діти військовослужбовців. Ось лише цікаво, чому розміри костюмів вказувалися від сорок другого по п’ятдесят другий. Та й ріст багатьох “сніжинок" і “відьмочок” сягав 182 сантиметрів...

Чиновники Далекого Сходу пішли ще далі - вони вирішили оголосити тендер на спеціальний апарат, який би допоміг добувати золото з диму. За цю установку держслужбовці готові були заплатити майже чотири мільйони російських рублів.

У листопаді 2013 року прославилися і чиновники Тюменської області. Вони оголосили конкурс на вибір підрядника для будівництва транспортної розв'язки в різних рівнях на перехресті вулиць Ставропольської та Мельникайте. Найцікавіше, що ці вулиці знаходяться в різних частинах міста і не перетинаються, тим не менше, це не завадило чиновникам витратити на проект майже два мільярди рублів.


Інші новини розділу