У Німеччині працює незвичний музей-кондиціонер Автор: lesya · Опубліковано: 11.05.2015 12:50 · Розділ: Події у світі

На світі є чимало різних музеїв, у яких виставляються різні експонати. А ось музей Клімахаус виставляє не експонати, а відчуття: якщо вам раптом заманеться на власній шкурі відчути, як ото воно спекотно в Африці чи якою погодою радує Антарктида, не обов’язково подорожувати світом - можна просто-на-просто відвідати музей, розташований в німецькому місті Бремерхафен. Не дарма його називають музеєм-кондиціонером.

Свою назву музей отримав зовсім не через зовнішній вигляд. Зовні Клімахаус - це якась химерна будівля з плавними формами, що нагадує екзотичну рибу чи дельфіна. Але ось всередині… Всередині будівлі відтворено кліматичні умови різних куточків землі. Щоправда, організатори проекту зробили акцент на природніх зонах, розташованих на восьмому градусі східної довготи - на меридіані, на якому розташовується і місто, де знаходиться музей.

Музей-кондиціонер (фото з сайту www.prokatklimata.ru)
Музей-кондиціонер (фото з сайту www.prokatklimata.ru)

Тому й назва музею в оригіналі звучить як «Klimahaus Bremerhaven 8° Ost». До речі, меридіан, на якому розташовується Бремерхафен, проходить через Швейцарію, Сардинію, Нігер, Камерун, Антарктику, Самоа та Аляску. А площа музею займає територію в дванадцять тисяч квадратних метрів. Тож тут і справді є на що подивитися.

Фото з сайту www.bremen-tourismus.de
Фото з сайту www.bremen-tourismus.de

Ясна річ, для створення такого потужного комплексу знадобилася найсучасніша кліматична техніка. Таку техніку в звичайних магазинах не купиш. Та й потреби немає. Тож якщо вам потрібно купить сплит-систему в Краснодаре, можете зробити вибір з трохи простіших, та не менш якісних модеолей, що продаються у звичайних магазинах чи через Інтернет - Kentatsu, Daikin, Samsung. Їх виробничих потужностей цілком вистачить для створення відповідного клімату у вашому домі.

Однак у випадку з музеєм ситуація інша - тут з максимальною точністю потрібно відтворити умови, які дає сама природа. Це і спека з високою вологістю, і спекотний клімат за майже повної відсутності вологи, і мороз, і вітер, і навіть дощ чи ураган. Тому й техніку тут замовляли в різних куточках світу - від США до Японії, а при виборі увагу концентрували на найпотужніших елементах.

Відвідувачам музею пропонують вирушити в цікаву мандрівку тривалістю в одну годину.

Подорож починається із залізничного вокзалу Бремерхафена. Перша зупинка - невелике село, розташоване в швейцарському кантоні Урі, гори якого дали назву знаменитому Юрському періоду. Гори в музеї виготовлені з бетону та гіпсу.

Далі ви потрапляєте в Нігер, розташований у Африці. Тут стоїть спека - тридцять п’ять вище нуля. Копія пустелі з точністю відтворює навіть найменші деталі, хоча і площа її складає всього тринадцять на тринадцять метрів. Життя місцевих мешканців скидається на виживання, і скоро, прогнозують вчені, воно ще погіршиться.

Тоді мандрівники потрапляють в теплі моря Самоа - справжній південний рай, який, однак, знаходиться під загрозою. Тому й дух експозиції - досить моторошний. Спорожніле село, порожня церква, зруйновані ураганом лінії електропередач… Ще тут показали смерть коралів. Побачити їх можна спустившись униз сходами, що ведуть в трюм затонулого корабля. За скляними стінами тут можна побачити живу екзотичну рибу.

Остання експозиція - це погляд у майбутнє, у 2050-ий. Прогнози невтішні: вимерлі корали, що більше не протистоять штормам, підняття рівня океану… Втім, автори експозиції показують, що людині під силу це змінити, але починати треба вже зараз.


Інші новини розділу