Чим обігрівати дім без електрики та газу Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2015 12:50 · Розділ: Економіка

На нашій планеті не так уже й багато країн, мешканці яких можуть обійтися без опалення будинків в холодну пору року. Більшості ж населення світу доводиться викладати шалені суми за електроенергію та газ, які на сьогоднішній день є найбільш поширеними і ефективними способами забезпечення помешкання теплом.

Але ресурси нашої планети вичерпуються, і людству доводиться шукати альтернативні джерела енергії. Якщо ж у вас виникла необхідність встановлення приватного газопроводу, доведеться вирішити цілу купу нюансів, детальніше про які можна дізнатися на http://proekt-gaz.ru/forum/.

Але, як уже зазначалося вище, ресурси нашої землі - не бездонні, тому з кожним роком проблема виробництва електроенергії та опалення будинків постає все гостріше, а ціни на комунальні платежі ростуть.

І все частіше люди згадують, як в давнину наші предки обігрівали свої будинки - без використання газу та електроенергії.

Ескімоси протягом століть опалюють свої іглу за допомогою кам’яної лампи, в яку поміщають тваринний жир. В якості гноту вони використовують сухий мох.

Індіанці північноамериканського континенту утепляли свої вігвами шкурами карібу. Коли ж наставала спека, шкури замінювали на березову кору, яку зшивали спеціальною голкою, виготовленою з кісток тварин.

Сучасні індіанці замість шкури деколи використовують брезент, вкриваючи ним свої помешкання - так тепло, що знаходиться всередині, просто не виходить назовні.

Фото з сайту nature-pictures.nanopics.ru
Фото з сайту nature-pictures.nanopics.ru

А мешканці Тібету в якості утеплювача використовують товсте повстяне полотно, виготовлене з вовни яка. Така собі хатинка-валянок.

Найбільш винахідливі вигадали спосіб отримання енергії з землі. Як відомо, земля зберігає високу температуру всередині. І цю температуру за допомогою спеціального насоса можна використовувати для обігріву приміщення. Тепловий насос переносить тепло землі у приміщення, закачуючи в землю холодне повітря. При цьому вся енергія йде не на обігрів приміщення, а на переміщення потоків повітря. Витрачаючи один кіловат енергії, ви отримуєте два з половиною кіловати теплової енергії. Економія очевидна.

А в багатьох мегаполісах в якості паливної сировини використовують пресовану солому. Один рулон соломи вагою в триста п’ятдесят кілограмів може замінити сто п’ятдесят літрів дизеля.

Досить вигідною у даному контексті є слонова трава. Експерти підрахували, що якщо в штаті Іллінойс засіяти десять відсотків територій, відведених під сільське господарство, цією рослиною, то потреба штату в традиційній електроенергії зменшиться вдвічі!


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.