Шнобелівська премія 2014 - сосиски з фекалій і тампони з бекону Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2015 18:25 · Розділ: Наука

Всі студенти знають, що дипломна робота - це дуже серйозна справа, до виконання якої потрібно підійти дуже відповідально. При чому продумати все варто до найменших дрібниць, щоб не стати схожим на когось з лауреатів Шнобелівської премії.

Тож якщо ви не впевнені в своїх силах, краще зверніться за допомогою до фахівців, що пишуть дипломные работы на заказ - так ви можете бути упевнені, що не впадете обличчям в болото, як це зробили герої нашої статті.

Правда, перед тим, як перейти до безпосередньої оповіді, відзначимо, що далеко не всі винаходи та наукові роботи наших героїв є такими вже непотрібними та безглуздими - просто в деяких випадках неправильне формулювання й зіграло з ученими злий жарт.

Лауреати Шнобелівської премії (фото з сайту top.rbc.ru)
Лауреати Шнобелівської премії (фото з сайту top.rbc.ru)

Таких-ось вчених-невдах щороку нагороджують Шнобелівською премією.

Минулорічна премія відбулася вісімнадцятого вересня 2014 року в Гарвардському університеті. Призи тут давали за смішні, на перший погляд, наукові відкриття, які «змушують спочатку засміятися, а потім - задуматися».

Насправді, деякі відкриття мають важливе практичне значення.

Приміром, в області медицини цього року нагороду отримали медики з Детройтського медичного центру. Вони виявили, що шматочки свинини можуть допомогти людям, у яких порушена функція згортання крові. Так, дуже добре зупиняють кров шматочки нарізаної свинини, подібні до тих, що продаються в магазинах для бутербродів. Якщо у хворого, раптом, почалася кровотеча з носа, такий шматочок потрібно згорнути в тампон і засунути його в ніздрю. Свинина містить речовини, що покращують згортання крові, а надлишок солі, що є в беконі, добре вбиратиме рідину.

Здавалося б, безглуздий винахід, але він може врятувати комусь життя.

В галузі психології теж було зроблене відкриття. Виявляється, ті люди, що полюбляють поспати вранці, є більш самозакоханими ніж ті, хто зривається на ноги ні світ ні зоря. А ще вони є психопатами і легко піддаються маніпулюванню.

Чеським біологам, що теж здобули Шнобелівську премію 2014, вдалося з’ясувати, що з якихось невідомих причин собаки під час дефекації розташовуються відповідно до ліній магнітного поля нашої планети.

Іспанські дослідники запропонували людству використовувати молоді бактерії, що містяться в фекаліях, в якості закваски для ферментованих сосисок. Експерти кажуть, що у технології, попри її формулювання, велике майбутнє.

У галузі мистецтва нагороду отримали дослідники, які виміряли рівень болю та його варіативність під час споглядання на твори мистецтва.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.