Історія про те, як англійська мова врятувала життя одному дідусеві Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2015 17:40 · Розділ: Події у світі

Знання англійської мови дає людині чимало переваг. Це і ширші перспективи в плані пошуку роботи, і можливість вільно подорожувати світом, і ще багато речей, про які ви й самі знаєте.

Не дивно, що сьогодні курси англійської мови є дуже затребуваними - всі - ну або майже всі - хочуть вивчити цю мову. Якщо ви належите до їх числа, заходьте на http://t-r.su/catalog/individualnye-zanyatiya/ - тут ви знайдете цінний перелік курсів та репетиторів, які дозволять вам організувати навчальний процес у найкращий та найзручніший спосіб.

Генерал зацікавився дідом, що розмовляв англійською (фото з сайту cont.ws)
Генерал зацікавився дідом, що розмовляв англійською (фото з сайту cont.ws)


Окрім перелічених вище переваг, англійська мова володіє ще однією унікальною здатністю: вона може рятувати людські життя.

На теренах Інтернету можна знайти історію, яку розповів такий собі Хурсин Євгеній Павлович. Мова у ній іде про події, що відбувалися під час Другої світової війни.

Сталася подія, про яку піде мова, в одному із сіл Вінницької області. А її герой - дід Юхим, нащадок запорізьких козаків. Ще замолоду дідові довелося трохи побачити світу - він був на заробітках в Канаді, відвідав Австралію та навіть, кажуть, бував у Японії. Повернувся додому якраз напередодні першої світової війни.

Був поранений, але війну пережив. І ось спокійні (відносно) роки минули, і над світом нависла Друга світова війна. Село окупували, і одного прекрасного дня до хати діда Юхима увірвалися поліцаї - хотіли щось у нього реквізувати. А дід, довго не думаючи, зацідив есесівцю в зуби, та так, що кулак застряг у того в роті. Діда побили, заарештували і кинули до в’язниці.

Однак його не розстріляли, а відправили у єврейський концтабір - саме там усіх готували до розстрілу. І ось, коли колону ув’язнених вели на завантаження в товарняки, дід Юхим помітив якогось німецького генерала. Що генерал, зрозумів одразу - надто вже уваги було скупчено біля його персони. І тут дід пішов ва-банк - по-англійськи закричав офіцеру, щоб той його вислухав.

Щоб літній чоловік, та ще й з села, знав англійську - таке траплялося рідко! Украй здивований генерал наказав вивести діда Юхима з колони і звелів йому говорити. А той і розповів, звідки знає англійську та як потрапив у концтабір. Есесівець подумав-погадав, а тоді заявив, що й сам бачить, що дід - не єврей, а слов’янин, і… наказав його відпустити.

Дід щасливо повернувся до рідного села, і там його більше не чіпали - хто його зна, чого есесівці відпустили... Ось така історія - навмисне не придумаєш. Ще один даказ того, що іноземні мови вчити таки варто.


Інші новини розділу