Друге життя старих окулярів Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2015 16:58 · Розділ: Цікаві факти

Мода диктує нам свої правила, і їм, хоч-не-хоч, доводиться слідувати. І ось наші шафи дощенту забиті ще цілком придатним, але вже немодним одягом чи взуттям. А в когось десь у найвіддаленіших кутках квартири є колекція старих окулярів, які й викинути шкода, і носити вже неохота.

Щоб весь цей непотріб не займав надто багато місця, можна піти двома шляхами: або, скріпивши серце, зібрати й винести все на смітник, або ж спробувати вдихнути в старі, але милі речі нове життя.

З одягом ніби все зрозуміло - є багато варіантів перетворення застарілих моделей на дизайнерське вбрання. Але ось що робити зі старими окулярами? Тут варіантів є декілька. Про них і поговоримо.

Якщо ваші окуляри взяли й зламалися, найпростіший варіант, на перший погляд, взяти їх і викинути, а собі купити нові останньої моделі. Та не все так просто - кожна викинута вам річ - це забруднення для екології, а якщо її ігноруватиме кожен, то кінець світу настане раніше, ніж ми собі думаємо. Тож набагато краще зробити зі старих окулярів якусь оригінальну річ.

Якщо в сонячних окулярах пошкодилися лінзи, можна перетворити оправу на гарненьку рамку для фотографій. Ось лише фото мають бути невеликого розміру, щоб об’єкти, зображені на них, вміщалися в діаметр оправи. Можна, для прикладу, виготовити такий собі невеличкий портрет. Саму ж оправу теж варто декорувати - лаком для нігтів, бісером, стразами - словом, усім, на що спроможеться ваша фантазія.

Фоторамка зі старих окулярів (фото з сайту http://www.optic-city.ru/index.php?id=4)
Фоторамка зі старих окулярів (фото з сайту http://www.optic-city.ru/index.php?id=4)

Якщо ж у вас розбилися коригуючі окуляри, але одна лінза вціліла, можете зробити з неї симпатичну брошку. Для цього на тканині чи на папері слід відмалювати форму лінзи, вирізати малюнок по контуру і наклеїти його на лінзу. З виворотньої сторони приклейте защіпку і дайте висохнути - оригінальна брошка готова.

Зі старих окулярів можна виготовити брошку (фото з сайту knitly.com)
Зі старих окулярів можна виготовити брошку (фото з сайту knitly.com)

Якщо окулярів назбиралося дуже багато, можна зробити з них абажур для люстри. Тут можна використовувати і сонцезахисні окуляри, і звичайні. З товстого дроту слід зробити основу, що може йти в декілька рядів, а тоді на неї начепити старі оправи.

Можна виготовити таку ось люстру (фото з сайту liraone.livejournal.com)
Можна виготовити таку ось люстру (фото з сайту liraone.livejournal.com)

Інші новини розділу