У Бразилії надрукували 3D-модель ненародженого малюка Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2015 14:45 · Розділ: Події у світі

Фото з сайту www.scancode.ru
Фото з сайту www.scancode.ru

Створення 3D-принтерів стало серйозним проривом у всій науково-технологічній сфері. І зараз принтери цього класу використовують в найрізноманітніших сферах нашого життя.

Спершу принтери створювалися в якості замінника для друкарської машинки. І вони дозволили суттєво економити час, адже один надрукований аркуш міг перетворитися на тисячі екземплярів. З часом принтери удосконалювалися, їх нашпиговували новими функціями та можливостями. Активно сьогодні використовуються термотрансферные принтеры, технологія яких дозволяє друкувати наклейки та штрихкоди, а також наносити зображення на непаперові поверхні, наприклад, горнятка чи футболки.

Але на цьому людство не зупинилося, і сьогодні активно використовуються 3D-принтери. У Бразилії за допомогою такого обладнання навіть надрукували 3D-модель ненародженого малюка. Завдяки цій моделі сліпа жінка змогла “побачити” своє дитя.

Тривимірна копія новонародженого малюка (фото з сайту http://dni.ru/tech/2015/5/7/302817.html)
Тривимірна копія новонародженого малюка (фото з сайту http://dni.ru/tech/2015/5/7/302817.html)

Матері, які з нетерпінням чекають поповнення в сім’ї, дуже радіють, коли їм дають можливість хоча б краєм ока глянути на свою дитину під час УЗД-обстеження. Але в тридцятирічної Тетяни Гуерри такої можливості не було: жінка втратила зір, коли їй було сімнадцять, тому мрії побачити свого малюка, що знаходиться в утробі, їй довелося відкласти.

Та лікарі в співпраці з ученими вирішили їй допомогти. Вони роздрукували на 3D-принтері об’ємну модель майбутньої дитини і показали її збентеженій матері. Радості жінки не було меж, і вона не могла стримати сліз розчулення.

Зрозумівши, що традиційний спосіб познайомитися з малюком ще до народження Тетяні не доступний, лікарі вирішили зробити їй приємне: вони роздрукували дані УЗД на 3D-принтері. Інформацію зі знімка зчитав спеціальний сканер, після чого комп'ютер збудував тривимірну модель майбутнього новонародженого. Коли модель виготовили, жінці дали навіть торкнутися до свого “сина”. У такий спосіб вона змогла “розгледіти” риси обличчя свого малюка.

Відео було опубліковане співробітниками бразильського відділення виробника дитячих товарів Huggies. Перед тим, як надрукувати модель малюка, лікар поцікавився у Тетяни, чи вона б могла зрозуміти, як виглядає її малюк, якщо б отримала можливість торкнутися до нього.

Жінка відповіла, що могла б, після чого лікар вручив їй таємничий згорток, в який і була вкутана тривимірна модель обличчя малюка. Коли Тетяна взяла зліпок до рук, то не змогла стримати сліз: вона не чекала такої несподіванки.


Інші новини розділу