Астрономи вперше виміряли глибину сонячних плям Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.08.2009 15:03 · Розділ: Наука

Астрономи з Університету Глазго вперше виміряли глибину сонячних плям. Ще в 1769 році професор Університету Глазго, Олександр Уілсон (Alexander Wilson) помітив, що сонячні плями здаються вигнутими. Це спостереження було зроблено при вивченні плям на межі сонячного диска. Однак до останнього часу залишалося неясним - чи є даний факт просто особливістю спостережень, чи у плям дійсно є глибина.

У рамках нового дослідження вчені вивчили дані, зібрані літальним апаратом SOHO. Цей апарат був запущений ще в 1995 році спеціально для спостережень за Сонцем і з його допомогою вдалося отримати велику кількість фотографій сонячного світла під час піку його активності (в даний час, світло поступово виходить з аномально тривалого періоду затишшя).

Спочатку, використовуючи дані спостережень більш ніж 25 тисяч плям, дослідники побудували комп'ютерну модель цих утворень. Потім, використовуючи отриману модель, астрономи з'ясували, що центральні області плям розташовані приблизно на 1500 кілометрів нижче країв. За словами дослідників, нові результати стануть в нагоді для створення більш досконалих моделей процесів, що відбуваються на Сонці.

Сонячні плями - темні регіони на Сонці, температура яких нижча оточуючої їх матерії. Вважається, що плями - це потужні магнітні поля, які з середини світила виходять на поверхню. Зовсім недавно вченим вдалося побудувати модель сонячної плями. Для цього використовували суперкомп'ютер, здатний виконувати 76 трильйонів операцій на секунду.

Джерело 66.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.