Температура світового океану досягла небачених показників Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.08.2009 18:08 · Розділ: Екологія

За даними Американського національного центру кліматичних досліджень, середня температура відкритих водойм земної кулі склала в липні 17 градусів за Цельсієм, що стало абсолютним рекордом за майже 130 років проведення подібних спостережень.

На думку фахівців, такі показники стали можливими завдяки впливу відразу декількох факторів. На тлі "рукотворного" процесу зміни клімату, викликаного забрудненням атмосфери і, як наслідок, парниковим ефектом, в силу вступає глобальне океано-атмосферне явище, відоме як Ель-Ніньйо, або Південне коливання. Ця тепла течія нагріває частину вод тихого океану, що, в свою чергу позначається на інших відкритих водоймах планети.

Період "владарювання" Ель-Ніньйо супроводжується підвищенням температур і на континентах, а враховуючи те, що оборотів набирає глобальне потепління, зараз дія явища може бути більш помітною, ніж зазвичай. Саме по собі потепління океану небезпечне хіба що для коралових рифів, проте може мати далекосяжні наслідки. Змінюються маршрути міграції морських мешканців, можливі також і інші явища, що загрожують людині. Одним з них може стати прискорення танення арктичного льоду, а також зміна океанічних течій. Виникнення Ель-Ніньйо, що триває зазвичай від трьох до восьми років, може бути пов'язане також з активністю циклонів - адже тепла вода, як відомо, є відмінним "паливом" для утворення ураганів. Минулий рекорд температури світового океану був також зареєстрований у період дії Ель-Ніньйо.

Втім, вчені не поспішають драматизувати ситуацію. Крім того, цей природний феномен несе з собою суттєві переваги для туристів, - більш комфортні умови для купання. Головне, вчасно помітити, що з боку моря наближається тайфун або гігантський айсберг.

Джерело belta.by


Інші новини розділу