У Техасі пройшла виставка карикатур на пророка Мухаммеда Автор: lesya · Опубліковано: 04.05.2015 22:27 · Розділ: Релігія

Цими днями з нагоди Дня свободи слова у Техасі пройшла виставка карикатур на пророка Мухаммеда. Не обійшлося без жертв - поліцейським довелося застрелити двох бойовиків, що почали стрілянину неподалік будівлі.

Організатором виставки виступила антиісламська група, а приурочено її до Всесвітнього дня свободи слова.

Стрілянина почалася в передмісті Далласа і стала своєрідним відлунням минулих атак і погроз, спрямованих проти мистецтва, яке зображує пророка Мухаммеда. Вони мали місце у США та інших країнах Заходу. Зокрема, у січні цього року в Парижі було вбито дванадцять осіб - всі вони були співробітниками французького сатиричного журналу Charlie Hebdo. Вибух, організований терористами, стався в офісі видання.

Напад на беззбройних офіцерів безпеки, що знаходилися на стоянці виставкового центру Culwell Center, критої арени в передмісті Гарланд, на північний схід від Далласа. Двоє зловмисників відкрили вогонь з автоматів. На щастя, обійшлося практично без жертв - одного офіцера вони поранили в ногу. Поліцейські, що наспіли майже миттєво, відкрили вогонь на ураження, й одразу вбили двох зловмисників.

Фото з сайту www.unian.ua
Фото з сайту www.unian.ua

Поки що особи вбитих бойовиків не ідентифіковані. Раніше вони в поле зору поліції не попадали, і в зв’язку з екстремістськими організаціями не перебували.

Виставковий центр одразу ж евакуювали, а поліція взялася за перевірку автомобіля бойовиків - підозрюють, що в ньому могла бути вибухівка.

Відзначимо, що виставка карикатур на пророка Мухаммеда стала одним із заходів, спрямованих на захист свободи слова. На відкритті виставки мав виступити Герт Вілдерс, голландський політик та громадський активіст, що виступає проти ісламу.

На даний час Герт вважається одним з найбільших ворогів ісламу й перебуває в розстрільних списках Аль-Каїди.

До речі, організатори виставки пообіцяли учасникам непоганий приз - десять тисяч доларів за найкращу карикатуру на пророка Мухаммеда. В той час ісламські активісти розглядають карикатури на свого пророка як наступ на мусульманську віру.

Подія, що сталася, перегукується з іншим випадком, коли мистецький твір також викликав погрози з боку цього разу вже Північної Кореї. Мова йде про нашумілу картину "Інтерв'ю", в якій показано вбивство лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Правда, тоді справа не зайшла далі звичайних погроз: багато американських кінотеатрів відмовилося від прем'єри небезпечної стрічки.

Джерело: http://www.americaru.com/news/80471

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.