У Польщі придумали технологію безшумних доріг - до асфальтного покриття додаватимуть гуму Автор: lesya · Опубліковано: 04.05.2015 13:51 · Розділ: Події у світі

Вже зовсім скоро в сусідній Польщі з’являться нові дороги - гумові. Автомобілі по них рухатимуться тихо і майже безшумно.

Згідно з новою технологією, яку планують застосовувати при будівництві та ремонті доріг, до дорожнього покриття додаватимуть гуму, що зробить рух тихим і більш надійним.

Нова технологія була придумана польськими виробниками асфальту. Вони навчилися виготовляти бітум, що забезпечить тихий та спокійний дорожній рух. До бітумної суміші додаватимуть гуму, сировиною для якої стануть подрібнені автомобільні шини.

Така технологія матиме низку переваг, пояснює Анджец Вишинський, голова Польської асоціації асфальтових підрядників. По-перше, асфальт з додаванням гуми, сировиною для якого стануть старі пошкоджені шини, дозволить вирішити проблему утилізації гумових відходів, що дуже важливо у контексті глобального погіршення екології, викликаного життєдіяльністю сучасної людини. По-друге, дорожнє покриття з додаванням гумових відходів є набагато безпечнішим, ніж звичайне. А ще додавання гуми продовжує термін експлуатації дорожнього покриття.

Експерти кажуть, що нове асфальтне покриття є набагато стійкішим до розтріскування. Воно повільніше старіє, а також витримує набагато нижчі температури без будь-яких пошкоджень. В цілому, все це суттєво зменшить витрати на ремонт доріг, а також дозволить збільшити експлуатаційні терміни служби дорожньої поверхні.

Ще нова технологія дозволить скоротити шум на дорогах, адже “притишить” звук автомобілів, що йдуть на 3-6 дБ.

Для покриття одного кілометра траси гумою, знадобиться від чотирьохсот до тисячі двісті використаних автомобільних шин. Такі дороги в Польщі вже є: на сьогоднішній день в країні більше ста кілометрів доріг покрито гумою.

Що ж стосується нашої держави, то впроваджувати дану технологію тут поки що не збираються - є чимало важливіших проблем з автодорогами.

Однак недавно міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що в недалекому майбутньому в Україні з’являться платні та концесійні дороги.

“Ми вводимо практику концесійних і платних доріг. Я спілкувався з іноземними компаніями, вони готові будувати в Україні дороги європейського рівня навіть сьогодні, в ці складні і важкі для України часи”, - пояснює чиновник.

Якщо це й справді станеться, кожен водій матиме альтернативу: заощадити час, заплативши за комфорт подорожі дорогою європейського рівня, чи проїхатися безкоштовною дорогою, в якої, однак, набагато менше переваг.


Інші новини розділу