Папір і картон: 5 ідей застосування в інтер'єрі Автор: lesya · Опубліковано: 03.05.2015 11:10 · Розділ: Цікаві факти

Перший аркуш паперу було виготовлено в Китаї ще сто п’ять років до нашої ери. З того часу папір знайшов застосування в найрізноманітніших сферах нашого життя. Часто його використовують як елемент інтер’єру.

1. Найчастіше папір в інтер’єрі використовують в якості шпалер. Правда, сучасні шпалери кардинально відрізняються від тих, які були представлені на ринку якихось кілька десятиліть тому. Виготовляють їх з екологічно чистих матеріалів, наносять спеціальне покриття, що продовжує термін експлуатації шпалер, а різноманітні візерунки дозволяють зробити шпалери ідейним центром дизайну.

2. Еко-меблі. Зі спеціального картону (називається він гофрокартон) умільці виготовляють навіть меблі. Шанувальники “зеленого” способу життя високо оцінили всі переваги картонних меблів: легкість, екологічність, простота й безпека утилізації - все це зробило меблі з гофрокартону досить цікавим і вигідним придбанням. З картону виготовляють всілякі тумбочки, шафи та навіть ліжка. Що найцікавіше: такі меблі за міцністю часто не поступаються дерев’яним аналогам.

Один австралійський бренд - Karton - взагалі виготовляє меблі виключно з картону. Судячи з виставок та рекламних акцій, меблі бренду мають неабияку міцність.

Меблі австралійського бренду Karton (фото з сайту www.cardboard-posm.com)
Меблі австралійського бренду Karton (фото з сайту www.cardboard-posm.com)

3. В невеликих квартирах, де недостатньо місця для зберігання сезонних речей та інших дрібниць, теж частенько використовуують картон. Цього разу у вигляді звичайних коробок. Вони легко вміщаються під ліжко, для прикладу, легко замінюються та утилізуються, а якщо вибрати коробки барвистих кольорів, то можна ще й непогано прикрасити інтер’єр.

Ось так можна прикрасити інтер'єр (фото з сайту evany-hobby-home.com)
Ось так можна прикрасити інтер'єр (фото з сайту evany-hobby-home.com)

4. Провідні дизайнери світу теж частенько використовують в роботі картон. Вони можуть замінити практично всі дизайнерські елементи картоном: і вази, і шторки, і статуетки, і рамки, і навіть оленячі роги можна виготовити з картону.

Роги з картону (фото з сайту www.novate.ru
Роги з картону (фото з сайту www.novate.ru

Якщо добре постаратися, то можна виготовити якусь прикрасу і власноруч - добре, що в Інтернеті є чимало майстер-класів по виготовленню аксесуарів з гофрокартону.

5. Все частіше картон використовують для дизайну дитячих кімнат. Нетоксичний і легкий, він не становить ані найменшої загрози здоров’ю та життю вашого малюка, а невисока ціна таких меблів дозволяє змінювати меблі в дитячій в міру зростання дитини.


Інші новини розділу