У Таїланді є "диво-гора" Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.08.2009 17:22 · Розділ: Природа

Диво-гора в північній таїландській провінції Уттарадіт, на кордоні з Лаосом, сама "вирощує" фрукти й овочі й годує цілий район. Гора, яку місцеве населення називає їстівною, насправді являє собою високий пагорб неправильної форми, на схилах якого розташовані кілька сіл. Пагорб повністю покритий деревами та кущами, причому більшість дерев тут - фруктові, а замість звичайної трави на землі ростуть овочі та зелень.

На перший погляд, гора здається великим недоглянутим фруктовим садом, частину якого займає не менш недоглянутий город. Однак місцеві жителі стверджують, що фруктових дерев, овочів та зелені на пагорбі ніхто ніколи не садив, не удобрював і не поливав. Тим не менше, всі дерева справно і рясно плодоносять, а врожай овочів та зелені можна збирати цілий рік. Єдине, що місцевим мешканцям доводиться робити самим - це збирати врожай.

Вчені з Бангкокського сільськогосподарського університету неодноразово обстежували "гору-самобранку", однак визначити змогли тільки одне: фрукти й овочі, які ростуть тут - їстівні, але відрізняються від усіх відомих сортів аналогічних фруктів та овочів з інших місцевостей. Гора "виробляє" унікальні сорти рослин, які не зустрічаються більше ніде в країні.

Наприклад, два сорти дуріану з їстівної гори, Лонг Лапле і Лін Лапле, відомі всьому Таїланду, перш за все тим, що ці рослини, скуштувати можна тільки там, де вони ростуть. "Гора годує весь район, але налагодити поставки фруктів звідси, скажімо, до Бангкока, поки що ще нікому не вдавалося - цих плодів завжди не вистачає. Тому, багато людей спеціально приїжджають до нас із сусідніх міст та з Бангкоку, щоб скуштувати наші фрукти", - говорять місцеві жителі.

Вчені не втрачають надії розкрити таємницю чарівної гори, розміщеної в районі, який називається "Лап Ле", що в перекладі означає "Гора, вкрита таємницею".

Джерело ecoportal.ru


Інші новини розділу