Дослідження доводять: немовлята розуміють набагато більше, ніж ми собі уявляємо Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2015 16:20 · Розділ: Наука

Щоб виховати дитину достойною і повноцінною особистістю, потрібно дуже багато знати. І традиційні для батьків, народжених в СРСР, методи виховання навряд чи стануть в нагоді: виявляється, малюки можуть і розуміють набагато більше, ніж ми можемо собі уявити.

Щоб добре зрозуміти, що являє собою новонароджений малюк, вчені проводять цікаві дослідження. І ось що їм вдалося з’ясувати:

1. Розвиваючі заняття з дітьми слід починати не з кількох років, а з шести місяців. Вчені недавно довели, що навіть піврічні діти дуже добре реагують на емоції. Вони, для прикладу, вміють з неймовірною точністю визначати емоції собак. Малята знають, коли собака гавкає від радості, а коли від роздратування.

Ще діти дуже добре розуміються на емоціях в музиці та поведінці дорослих. Навіть п’ятимісячні немовляти можуть відрізнити оптимістичну мелодію від похмурої. А вже у віці дев’яти місяців вони впізнають сумні нотки в збірнику веселих пісень.

2. В результаті дослідження, проведеного в 2010-у році, було з’ясовано, що здатність малюків танцювати - не набута, а вроджена. В ході експерименту дітям давали слухати класичну музику, удари ритму, мову дітей та різні відеозаписи. На музику вони реагували навіть краще, ніж на мовні команди. При цьому дітлахи добре рухалися в такт музиці.

Тож тим батькам, які хочуть, щоб їхнє маля танцювало, порадимо звернутися в школу раннего развития Антошка - тут дитину не лише навчать танцювати, але й визначать пріоритетний і цікавий напрям розвитку, допоможуть з підготовкою до школи, навчать англійської - словом, зроблять все те, що потрібно дитині, щоб правильно визначити своє місце в соціумі.

А це для дітей дуже важливо, що підтверджує наступне дослідження.

3. Проведене в 2011-у, воно доводить, що вже з десяти місяців у немовлят сильно розвинене відчуття справедливості і прав. Навіть малесенькі діти добре розуміють соціальну ієрархію, вміють виділяти в мультфільмах великого господаря і його маленького слугу. Правда, діти часто керуються розмірами - чим більший, тим головніший.

Розумне немовля (фото з ua.teddyclub.org)
Розумне немовля (фото з ua.teddyclub.org)


4. Вибирати друзів та розпізнавати моральність малюки теж вчаться дуже рано - у віці шести-десяти місяців. Вчені давали малюкам подивитися мультфільми з двома різними персонажами. Один з них помагав піднятися на пагорб альпіністові, інший, навпаки, його зіштовхував. Собі в друзі діти вибрали першого персонажа - помічника.

5. Ще вчені виявили, що в семимісячних немовлят є математичні задатки. Їм включали відео, де поперемінно то дві, то три жінки говорили слово “Дивись”. Немовлята мали вибрати кадр, який би співвідносився з кількістю голосів. Кадр малята вибирали безпомилково.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.